Rostliny, které dokonale odpuzují komáry, zvládne pěstovat úplně každý

Fotografie: Depositphotos

Chemické repelenty jsou sice řešením, ale mnoho lidí se jim snaží vyhnout. Naštěstí existují určité rostliny, které přirozeně odpuzují otravné komáry. Zjistěte, jak se zbavit tohoto škodlivého hmyzu.

Existuje mnoho lidí, kteří nechtějí ve svém domově chemické repelenty proti hmyzu a hledají přírodní alternativy, jak se vyhnout otravným komárům. Některé rostliny mají úžasné vlastnosti a dokáží je odpudit. A ještě k tomu vám doma vyčistí vzduch a vyzdobí váš domov.

Vezměte následující druhy rostlin a dejte je na zahradu nebo do květináče. A snadno se zbavíte nevítaného hmyzu. Léto se nezadržitelně blíží a následující tipy se vám rozhodně budou hodit.

Fotografie: Freepik

Citronella

Nejznámějším přírodním repelentem proti hmyzu je citronella. Jedná se o rostlinu se silným zápachem, která odpuzuje komáry. Najdete ji také v různých produktech založených na této složce, jako jsou spreje nebo emulze odpuzující hmyz, svíčky s éterickým olejem atd.

Nemusíte ji tedy nutně pěstovat. Pokud ji doma nechcete mít, můžete využít její úžasné vlastnosti prostřednictvím jedním z těchto produktů.

Fotografie: Freepik

Bazalka a levandule

Bazalka je také velmi známá, krásná a ještě k tomu vám skvěle poslouží v kuchyni. Můžete ji pěstovat na balkonu v květináči, abyste udrželi komáry v šachu. Přes její vůni se rozhodně nedostanou a budete od nich mít klid. Komáři, stejně jako jiné druhy hmyzu, jsou citliví na silné vůně. Ať už se jedná o bazalku nebo jinou vůni, která je pro lidi líbivá, pro komáry je velmi nepříjemná.

Levandule může v domově komáry odpuzovat. Pokud ji nechcete hned pěstovat, můžete snadno sehnat svíčky nebo éterické oleje s použitým této rostliny. Najdete ji také v repelentech proti hmyzu. Máte-li doma difuzér, je to naprosto ideální. Stačí, když dáte pár kapek éterického oleje do vody v difuzér a necháte si provonět celý domov. Odradí to nejen komáry, ale také se vám bude mnohem lépe usínat, protože levandule má úžasně uklidňující účinky. Stejně můžete postupovat také v případě eukalyptu, který je pro komáry extrémně nepříjemný.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]