Jak asi vypadá život v podzemí? Mnoho lidí má zafixováno to, že se musí jednat o nepohodlné bydlení v bunkru, kde se dá vydržet jenom pár dní. To ale nemusí být až tak úplně pravda. O tom vás může jasně přesvědčit tato žena. Elizabeth Stratton dostala nápad a rozhodla se pro život v podzemí.
Původně válečný úkryt
Když zjistila, že se prodává válečný úkryt, tedy starý bunkr, který měl chránit jeho osazenstvo před bombovými útoky, rozhodla se, že danou nemovitost musí koupit. Samotný bunkr byl postavený v roce 1942 a když se prodával, vypadal celkem zdevastovaně. Přesto žena neváhala, pořídila si ho a rozhodla se, že ho zcela přetvoří na bydlení, které umožňuje dlouhodobý život pod zemí.
Má zde i denní světlo
Že může být život v podzemí zcela vyhovující dokazuje i to, že zde má žena také dostatek denního světla. I když zde už z principu nemůže mít okna, vyřešila tento problém velmi jednoduše a sofistikovaně. A to tak, že využívá speciálních světlovodů. Ty začínají na zemském povrchu a vedou stropem až dovnitř.
Dokonale vybavený byt
Při pohledu do interiéru budete překvapeni tím, jak to zde vypadá. V podstatě jako v klasickém bytě nebo domě. Jenom s tím rozdílem, že zde nejsou žádná okna, což může být pro mnohé trochu nezvyk. Jinak zde ale je úplně vše, na co si vzpomenete. I když původně byla nemovitost válečným bunkrem, nyní se jedná o plnohodnotné bydlení se vším všudy.
Míří sem váleční veteráni
Zajímavostí této přestavby je i to, že Elizabeth Stratton nemá nouzi o zájemce o prohlídku. Řada lidí je jenom zvědavých, ale také sem jezdí váleční veteráni, kteří chtějí zavzpomínat na minulost. A ti si pochvalují, že na rozdíl od řady jiných bunkrů je tento i nadále využíván a nechátrá. I když účel už je zcela jiný, než tomu bylo dříve. To ale vůbec nevadí a alespoň se pro něho našlo nové a zajímavé využití.