Odvážná rodina se zabydlela v domově na kolech. Přestavěný autobus nabízí i obývací pokoj a kuchyni

Fotografie: Harold / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Rozhodli se nechat svůj starý život za sebou a podniknout něco nového. Manželé s dospívající dcerou teď žijí jako nomádi v přebudovaném autobuse.

Většina lidí dojde v jistém okamžiku do bodu, kdy touží po změně. Chce něco dělat jinak než doposud. Přestože většina lidí takové pocity pouze potlačí a pokračuje ve své vyšlapané cestě, jsou i tací, kteří se riskovat nebojí. A mezi ně patří i tato tříčlenná rodina.

Nebáli se to zkusit

Vše začalo, když se Matias začal ke své rodině vracet z práce nešťastný. A tehdy přišel za svou manželkou Austinou s nápadem přestavět autobus na plnohodnotné bydlení na kolech a odjet pryč, cestovat. Když pak Austina našla několik videí a příběhů o přestavbách autobusů, podobných třeba tomu o sedmičlenné rodině, která žije na cestách, jak jsme uvedli na BydlímeÚtulně, rozhodla se manžela podpořit.

Najít vhodný prostor, respektive autobus, jim netrvalo dlouho. Za model Blue Bird z roku 1990 zaplatili něco málo přes 70 tisíc korun. Zachovalou skořepinu začali krůček po krůčku předělávat na bydlení podle svých představ, ale zároveň s důrazem na praktičnost. Celá přeměna je stála dalších asi 450 tisíc korun, což bylo více, než předpokládali, ale jak sami uvádějí pro MyPositiveOutlooks, s výsledkem jsou maximálně spokojení.

Rodina přestavěla garáž na útulný domov pro babičku. K dispozici má i kuchyni a obývací pokoj

Interiér vonící dřevem

Interiér autobusu je pomyslně rozdělen na dvě zóny. V první části, která zahrnuje zároveň vstup a prostor pro řidiče, se nachází obývací pokoj tvořený rozkládací pohovkou, dále ručně vyrobený jídelní stůl a kuchyně. Ta je koncipovaná do tvaru písmene L, takže Austina zde má dostatek místa na vaření a všechny potřebné práce. Nezbytnou součástí je úložný prostor, který se nachází doslova na každém kroku.

Druhá část autobusu je určená jako soukromé pokoje rodiny. Je tu tak velká manželská ložnice, jejíž zvláštností jsou zachované zadní výstupní dveře, které tak lze otevřít. Dále pokoj pro dospívající dceru a koupelna s kompostovací toaletou a sprchou. Téměř veškeré vybavení i obložení stěn je dřevěné, což, jak poznamenává i portál MeziStromy, zvyšuje komfort a útulný pocit. Interiér tak i přes své omezení v metrech čtverečných vypadá příjemně a otevřeně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*