Ruličky od toaletního papíru jako pomocník zahrádkářů slouží k pěstování rostlin

Mnozí mají ruličky od toaletního papíru za obyčejný odpad. Tak tomu ale není. Jsou velmi praktickým pomocníkem. Kde? Zahradničení patří již celá desetiletí v České republice mezi velmi oblíbený způsob trávení volného času. Dnes vám proto přinášíme zajímavý a originálních trik, kterým si můžete své zahrádkaření zpestřit a zároveň zjednodušit. Navíc k němu nebudete potřebovat nic speciálního, naopak využijete věc, kterou doma všichni máte a většinou ji vyhazujete – ruličky od toaletního papíru.

Proč ruličky?

Pokud si rádi pěstujete své vlastní rostliny ze semínek, většinou se vyplatí si je před jejich zasazením doma předpěstovat, aby byly odolnější a rychleji vyrostly. Většina lidí k tomuto předpěstování používá platové kelímky. Existuje ale mnohem jednodušší a také ekologičtější způsob. Velmi dobře se totiž dají využít ruličky od toaletního papíru, které můžete následně i se sazeničkou vložit do země, kde se zakrátko rozloží.

Co budete potřebovat?

Na naši speciální ruličkovou metodu předpěstování sazeniček budete potřebovat několik ruliček toaletního papíru, nůžky, semínka a substrát.

Jak na to?

Nejprve si z ruličky papíru vytvoříme malý květináč. Stačí ruličku po celém obvodu z jedné strany nastřihnout na asi dva až tři centimetry dlouhé proužky. Proužky stříhejte asi v centimetrových rozestupech. Následně tyto proužky složíme dovnitř tak, aby vzniklo dno květináče. Takto vytvořený malý květináč poté postavte do misky, klidně můžete na několik ruliček použít jednu společnou misku. Dále do každého květináče nasypte požadované množství substrátu, udělejte v něm důlek a do něj následně vložte semínko, které překryjete další vrstvou zeminy. Následně zalévejte tak, jak jste zvyklí. Za dva až čtyři týdny, v závislosti na druhu rostliny, můžete vyrostlou sazeničku i s roličkou zasadit buď do většího květináče, nebo přímo do záhonku tak, jak vám vyhovuje. Nemusíte sazeničku z ruličky složitě odstraňovat a riskovat její poškození tak, jak to musíte dělat v případě, že pro předpěstování využíváte plastové kelímky. Kromě předpěstování sazeniček se roličky dají velmi dobře využít například i pro vytvoření bylinkové školky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]