Rychlé a snadné žehlení? Se správnou žehličkou to půjde od ruky

Fotografie: Pexels

Máte rádi žehlení nebo je to pro vás nepříjemná aktivita? V druhém případě máte možná jenom špatnou žehličku. Vyberte tu nejlepší a na žehlení se budete těšit.

Žehlení je tradiční domácí činností. Správná žehlička vám ho nejenom usnadní, ale ušetří i váš čas. Navíc, výsledkem bude dokonale uhlazené oblečení.

Výběr žehličky

Vybírat si můžete z několika druhů. Každá je vhodná na jiný typ materiálů a disponuje jinými parametry a funkcemi. U jejího výběru byste se měli soustředit i na to, jak často žehlíte.

Jak při nákupu žehličky ušetřit? Využijte patro slevový kupon.

Fotografie: Unsplash

Která žehlička je pro vaši domácnost ta nejlepší?

Suchá

Žehlíte nepravidelně a nenáročné druhy materiálů? Sáhněte po suché žehličce. Nevyužívá páru a charakterizuje ji snadné ovládání, nenáročná údržba a nízká cena. Mezi žehličkami je ověřenou klasikou.

Nárazové žehlení většího množství oblečení vám s ní může trvat o něco déle. Pozor také na potisky a syntetické materiály. Na tuto žehličku se totiž mohou přilepit.

Fotografie: Pexels

Napařovací

V mnoha domácnostech najdete napařovací žehličku. Proč je tomu tak? Žehlení s párou je jednoduché, rychlé a pořizovací cena je přiměřená.

Výhodou těchto žehliček jsou i mnohé doplňkové funkce, kterými disponují. Žehlení je s nimi ještě bezpečnější.

Parní

Parní žehlička, nazývá se i generátor páry, je určená do náročných podmínek. Nedělá ji problém časté žehlení velikého množství oblečení. Určitě oceníte i její vysoký parní výkon. Ten zaručuje, že vám žehlení nebude trvat déle, než je nutné.

Myslíte si, že se s touto žehličkou těžce manipuluje? Opak je pravdou. Zásobník na vodu je od žehličky oddělený. Proto se vám bude žehlit pohodlně a jednoduše.

Fotografie: Pexels

Cestovní

Chystáte se na služební cestu nebo dovolenou? Nic lepšího než vzít si cestovní žehličku, nemůžete udělat. Vaše oblečení bude díky ní rovné a hladké za každé situace.

Jejími výhodami jsou lehkost a kompaktnost při uložení do batožiny nebo auta.

Najít spolehlivou cestovní žehličku nemusí být problém. Navíc, exasoft slevový kód vám nákup ještě zvýhodní.

Naparovač oděvů

Stejnou funkci, jako cestovní žehlička, plní i naparovač oděvů. Rychle vyžehlí oblečení bez nutnosti skládat ho z věšáku.

Fotografie: Pexels

U výběru žehličky si ještě všímejte:

  • příkon žehličky (nejlépe nad 2 000 W),
  • parní výkon (doporučován je mezi 40–50 g/min.),
  • parní ráz (doporučován je v rozmezí 100–200 g/min.),
  • hmotnost,
  • délka kabelu (individuální parametr, doporučujeme minimálně 2 m.),
  • materiál žehlicí plochy (mezi kvalitnější patří keramika, smalt, safír).
Fotografie: Pexels

Nevíte, která žehlička je pro žehlení ve vaší domácnosti nejlepší? S rozhodováním vám může pomoci sledování výsledků testů žehliček. Také se neváhejte poradit s odborným personálem v prodejně.