Silně znečištěný sprchový kout bude minulostí. Vraťte mu jeho původní podobu snadno a rychle

Fotografie: Depositphotos

Pokud také svádíte boj s úklidem sprchového koutu, přečtěte si, jak ho lze vyčistit snadno, rychle a efektivně, a to i v případě, že nemáte moc peněz.

Všimli jste si také, že každý výrobce má svůj osvědčený způsob, jak vyčistit sprchový kout? Abychom byli upřímní, ne všechny způsoby fungují. Vápenité usazeniny vodního kamene nevyčistíte trochou mýdlové vody na speciální houbičce a „kocourů“ se nezbavíte urputnými krouživými pohyby hadříku s leštidlem. Pokud nechcete věnovat celé dopoledne údržbě koupelny, vyzkoušejte jednoduchý trik.

Skleněné dveře nikdy nebyly čistší

Lauren z Austrálie se na internetu podělila o způsob, který využívá k čištění sprchového koutu ona. Vyzkoušela ho již spousta uživatelů a všichni si vychytávku nadmíru pochvalují. Abyste si sprchový kout vyčistili stejně snadno, budete potřebovat suchý hadřík, rozprašovač s teplou vodou a tabletu do myčky.

Nejprve rozprašovačem postříkejte dveře sprchového koutu a následně rozbalte tabletu do myčky. Vyndejte z ní středovou kuličku a začněte čistit. Na směru pohybů nezáleží, takže pracujte, jak je vám to nejvíc pohodlné. Až budete mít dveře předmyté (asi za minutu), osprchujte je vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Rozdíl je viditelný na první pohled. Část dveří sprchového koutu, která nebyla čištěna tímto způsobem, zůstává plná skvrn od zaschlé vody, šmouh a usazenin vodního kamene. Oproti tomu druhá část, která byla čištěna tímto způsobem, je bez chybičky a tak nablýskaná, že vypadá jako nová.

Způsobů na dočištění je spousta

S pomocí tablety do myčky snadno vyčistíte skoro všechny povrchy – skleněné a plastové dveře sprchového koutu, nebo obklady a dlažbu. Jak ale vyčistit kohoutky, madla, panty, nebo spáry? Nejjednodušším řešením je použití octu, ovšem ten ne každému voní a tak se navzdory efektivitě hledají další řešení.

Existují ale i taková, kterým byste se měli raději vyhnout, protože mohou poškodit jednotlivé části sprchového koutu. Jedná se o chemické čističe, které obsahují kyselinu chlorovodíkovou, kyselinu methanolovou, chlorové bělidlo, kyselinu ethanovou, nebo kyselinu fosforečnou. Riziko poškození je reálné – kupříkladu mně se podařilo zničit kohoutek poté, co jsem ho čistil Savem.

Fotografie: Pixabay

Pro co nejdelší životnost sprchového koutu je nejlepší pravděpodobně prevence. Zkuste proto po každém sprchování stírat sklo speciální stěrkou. V opačném případě budete muset vsadit na chemii, nebo na nějaké tipy. Kohoutky můžete čistit pomocí zubní pasty, nebo vydrhnout spáry za pomoci prášku do pečiva a jedlé soli smíchané se saponátem.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]