Perfektně čistou troubu zajistí dvacetikoruna z peněženky. Moudré hospodyňky už jinak nepostupují

Fotografie: BydlímeÚtulně

Čím víc lahodných pokrmů v kuchyni připravujete, tím více je třeba kuchyň pořádně uklízet. Odstranit některé skvrny je někdy opravdová výzva. Tento trik vám pomůže vyčistit troubu.

Aby byla kuchyň dokonale čistá, často se to neobejde bez velkého množství čisticího prostředku, silného drhnutí a několika hodin práce. Nejhorší skvrny jsou mastné, připečené nebo dlouho zaschlé. S těmito se nejčastěji potkáte na varné desce sporáku nebo uvnitř trouby. Naštěstí existuje jednoduchá vychytávka, díky níž můžete mít troubu vyčištěnou jednoduše a během chvilky. Je to tak snadné, že to musíte vyzkoušet taky.

Čištění trouby pomocí samočisticí funkce

Pokud se mytí trouby nevěnujete pravidelně, akorát si tím přidáváte práci. Nakonec se tomu stejně nevyhnete, a navíc bude čištění předešlých skvrn opravdu náročné. Některé novější trouby už mají zabudovanou samočisticí funkci. Její používání byste si ale měli dobře rozmyslet. Trouba se samovyčistí tak, že se rozehřeje na co nejvyšší teplotu, aby zbytky jídel spálila. Může se stát, že vám tento proces „zasmradí“ celý byt a vy se té nepříjemné vůně budete jen těžko zbavovat. Navíc je možné, že vám spotřeba energie kvůli tomuto čištění stoupne až o 50 %.

Jak vyčistit troubu

Občas se dá té nejtěžší práce zbavit tou nejjednodušší metodou. Pokud chcete mít troubu opět dokonale čistou, nechte ji po dopečení vychladnout a vyčistěte ji běžným mycím prostředkem. Použít můžete i pastu z jedlé sody nebo kyselinu citronovou. Vnitřek trouby vydrhněte, ale nezdržujte se příliš se skvrnami, které lze obtížně odstranit. S těmi vám právě dokáže pomoci obyčejná mince.

Fotografie: Piqsels

Čištění trouby pomocí mince

Abyste se zbavili opravdu odolných skvrn, vezměte si libovolnou minci, i když nejlépe se vám bude pracovat s deseti nebo dvacetikorunou. Nejprve na skvrnu nastříkejte čisticí prostředek, přiložte na ni minci a následně s ní skvrnu vydrhněte. Díky pevnému povrchu nemusíte vynaložit tolik vlastní síly a drhnutí půjde celkem snadno. Mycí houba nebo i drátěnka jsou příliš měkké a při jejich použití musíte při drhnutí na skvrnu pořádně tlačit. Za pár chvil bude vaše trouba opět vypadat a vonět jako nová.

Zdroj: Genialne

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]