Tableta do myčky utne tipec i špinavé troubě. Stačí ji zalít teplou vodou a nechat působit

Fotografie: Depositphotos

Trouba se velmi často během pečení nebo vaření zašpiní tak, že špína, která se zde nachází, je velmi odolná a těžko odstranitelná. I s tím si však dokážeme poradit.

Pokud nám do trouby kápne trocha jídla, vznikne nám velmi rychle problém. Stačí chvilka nepozornosti a tento kousek jídla snadno přehlédneme. Při dalším vaření se připeče nejen na dno trouby, ale třeba také na její sklo. Nejenže tento kus spáleného jídla způsobí velký zápach v místnosti, také jeho odstranění z trouby je na první pohled velmi namáhavé.

Snadno a rychle díky několika tipům

Nejčastějším prohřeškem, ke kterému se často uchylujeme, je dlouhodobé odkládání čištění trouby. Mnohem lepším řešením je o troubu pečovat pravidelně, i s odolnými skvrnami si ale dokážeme poradit. Podle webu Domekiogrodek je však nejlepším řešením prevence. Pokud něco v troubě pečeme, je dobré pekáč opatřit pokličkou nebo pečícím papírem.

Pozor je potřeba dávat také při vyndávání pokrmu z trouby, aby vlivem naší nepozornosti nedošlo k zašpinění. Pokud ale ke znečištění dojde, je zapotřebí troubu ihned vyčistit. Ušetříme si tak spoustu zbytečné práce v budoucnosti. Jestli ale už stojíme před silně znečistěnou troubou, je zapotřebí sáhnout i po silných bojovnících.

Pomůže nám tableta, která patří k jinému spotřebiči

Ideálním pomocníkem při čištění trouby je tableta do myčky. Troubu předehřejeme na 100 stupňů, tabletu umístíme do žáruvzdorné nádoby a zalijeme teplou vodou. Takto připravený prostředek umístíme do trouby a necháme působit 2 hodiny. Podle webu WestWing se jedná o nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak si poradit i se silně znečištěnou troubou.

Žena v kuchyni
Fotografie: Pexels

Čištění koberce není žádná věda. Se špínou si poradí například mastek, jedlá soda i čpavek

Tableta do myčky nám ale pomůže i při čištění stěn naší trouby. Jednoduše tabletu rozpustíme v malém množství vody a vytvoříme pastu, kterou na stěny naneseme. Necháme chvíli působit, a poté ze stěn setřeme pomocí vlhkého hadříku. Tablety do myčky mají v domácnosti ale mnohem širší využití, čtenáře BydlímeÚtulně.cz jsme informovali také o tom, že díky tabletě do myčky dokážeme vyčistit toaletu. 

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]