Domu z 18. století chybělo i základní vybavení. Muž ho během jediného roku proměnil k nepoznání

Fotografie: Kenneth Allen / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Příběh mladého muže, který proměnil zchátralou zříceninu ve skotském Kinnesswoodu v působivý domov. Oceňte odvahu v obnově historických budov.

Kdo se práce nebojí, bude odměněn. Poplácat po ramenou si může tento chlapík, který dokázal něco neuvěřitelného. George Dunnett, 28letý odvážný muž ze skotského Kinnesswoodu, se v říjnu 2020 stal majitelem zcela zdevastované budovy. Za pouhý rok odvahy a tvrdé práce dokázal proměnit autentickou ruinu v nádherný byt v historické budově.

Parametry domu

Za cenu kolem 63 000 eur (asi 1,5 milionu korun), což bylo všechno, co měl, si tato odvážná duše koupil budovu, která předtím sloužila pouze jako sklad. Dům z 18. století s rozlohou přibližně 37 metrů čtverečních byl naprosto zchátralý – bez vytápění, plný plísní a bez stop vodovodních nebo elektrických systémů.

George však viděl potenciál za zdmi a rozhodl se tento dům oživit. Začal tím, že si nechal vypracovat projekt od odborníků, který mu pomohl nastavit správný směr. Neuvěřitelné množství práce bylo potřeba jak uvnitř, tak venku, ale jeho úsilí a obětavost se vyplatily. Ten, kdo si pamatuje, jak dům vypadal předtím, se dnes nemůže ubránit úžasu. Co bylo kdysi jen hromadou sutin, se nyní proměnilo v moderní byt s fantastickým retro vzhledem.

Obliba u lidí

George sdílel celý svůj renovovací projekt na YouTube, a stal se tak inspirací pro lidi z celého světa. Jeho odvaha, kreativita a úspěch v tak krátké době ohromily mnoho skeptiků. Mnozí by si mysleli, že by za stejnou částku raději nechali starý dům zbourat a koupili dům hotový, nebo postavil zcela nový, ale George vždy věřil v kouzlo starých budov a tato byla splním jeho přání.

Pustit se do této rekonstrukce prý byla životní zkušenost, kterou doporučuje zažít každému. Mladý muž nyní vlastní úchvatný domov s jedinečnou historií, jenž je důkazem toho, čeho lze dosáhnout, když má člověk odhodlání a víru v kouzlo minulosti. Jeho příběh ukazuje, že i ve zřícenině může být skrytý poklad, který může překonat všechna očekávání.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]