Dokonalé bydlení v bývalých kancelářích se zdá být nereálné, opak je ale pravdou. Architekti odvedli skvělou práci

Fotografie: Se souhlasem GEBAS atelier architects

Moderní dům v mírně svažitém terénu v Předměřicích nad Labem. Dříve byl využíván jako kanceláře firem, nyní je to úžasné rodinné bydlení.

Stačilo pár stavebních úprav a dům se proměnil na luxusní bydlení pro rodinu. Architekti nechali zbourat pár příček a několik nových vystavět, aby rozdělili dům na jednotlivé místnosti vhodné k bydlení. Je to úžasný způsob jak využít nevyužitých prostor. Dům byl vybaven novou technologií vytápění a elektroinstalací, pro větší pohodlí a bezpečnost rodiny. Interiér domu je v industriálním stylu, ten je doplněn o přírodní prvky a ty celému prostoru doslova vdechují život.

Suterén s garáží i tělocvičnou

V suterénu se nachází prostorná garáž pro automobil a motorky, dále také sklad na úklid sezonních věcí, jako jsou například lyže nebo zahradní nábytek. Ze suterénu se z chodby dá pohodlně vystoupat do prvního patra. Nachází se zde také pokoj pro hosty a malá domácí tělocvična. Technické zázemí je také umístěno v suterénu, navazuje na něj malá koupelna se sprchovým koutem a toaletou, pro hosty nebo po náročném cvičení v tělocvičně.

První patro je srdcem celé budovy

Zde se nachází hlavní vchod do budovy a prostorná předsíň pro uvítání návštěv. Z předsíně vede schodiště do druhého patra i do suterénu, dále také vchod do pracovny, kde má pán domu dostatek klidu na práci, šatny a hlavního obytného prostoru.

V srdci celého domu se nachází prostorný obývací pokoj, který je oddělen praktickou zástěnou, s úložným prostorem, od kuchyně, a relaxační zóna. Kuchyně je velmi moderní, laděná v industriálním stylu jako celý dům, vybavená moderními spotřebiči.

Osvětlení v celém domě je sladěné, jedná se o nádherné závěsné lampy, které poskytnou dostatek světla a bodová světla, která je krásně doplňují.

Druhé patro slouží k odpočinku a relaxaci

Do dalšího patra vystoupáte po otevřeném dřevěném schodišti, kde je z chodby přístupná prostorná ložnice s šatnou a další dva pokoje, které poskytnou dostatek soukromý celé rodině. Našli byste zde i velikou koupelnu, ve které je i sauna, prostorná sprcha umístěná za skleněnou zástěnou a v prostoru se je moderní volně stojící vana, nechybí ani dvě umyvadla pro větší komfort majitelů.

Fotografie: Se souhlasem GEBAS atelier architecs

V koupelně je i prakticky umístěná toaleta a bidet schované za zástěnou u dveří pro větší soukromí. Koupelna je velice světlá díky dvěma francouzským oknům a nabízí dostatek nadstandartního pohodlí a prostoru pro všechny členy domácnosti.

Velká moderně vybavená zahrada

U domu je prostorná zahrada s bazénem a relaxační zónou, pro odpočinek všech členů rodiny, což ocení hlavně v letních měsících. Dominantou zahrady jsou betonové asymetrické schody, které vedou k relaxační zóně a nádherná kamenná dlažba, která poskytuje bezpečnost při koupání, za mokra neklouže.

Fotografie: Se souhlasem GEBAS atelier architecs

Do zahrady je přístup z jídelny a obývacího pokoje. V zahradě byly zasazeny stromy, které v horkých letních dnech poskytnou dostatek úkrytu před ostrým sluncem.

Zdroj: GEBAS atelier architecs