Ze života v autobusu do starého karavanu: Starší dáma je milovníkem netradičního bydlení

Fotografie: Mat Fascione / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Zatímco si staví svůj vysněný domov, nemá kde bydlet. A tak starší ženě její soused nabídl nepoužívaný karavan, se kterým může naložit podle svého uvážení.

Starší dáma získala od svého souseda starý a roky nepoužívaný karavanový přívěs. Ten si upravila podle svých potřeb a pro sebe a své zvířecí mazlíčky v něm vytvořila přechodný domov. Mezitím si v lese staví dřevěnou chatku, kam se chce posléze nastěhovat.

Když školní autobus nestačí

Mama V – pod touto přezdívkou lze na sociálních sítích vidět postarší ženu, která žije alternativně. Vlastnoručně si v hlubokém lese staví chatku, nicméně jelikož se jedná o projekt dlouhodobějšího rázu, musí zároveň řešit, kde bude bydlet aktuálně. Dříve vlastnila přestavěný školní autobus, ten ale pro její dva psy a několik kočičích společníků brzy přestal stačit. Proto se ho rozhodla prodat a otázku bydlení řešit operativně.

Trn z paty jí vytrhl soused, který na svém pozemku parkoval několik let nepoužívaný karavan. Přívěs měl nejlepší roky za sebou a nečinnost poslední doby se na něm hodně podepsala. Muži se tak už nechtělo řešit jeho prodej ani likvidaci, a proto ho zdarma nabídl právě své sousedce, jež byla zrovna bez přístřeší. A Mama V této jedinečné nabídky ráda využila.

Víc než dost prostoru

Karavan se svými téměř 8 metry délky nebylo úplně snadné přesouvat z místa na místo. Mama V si proto na tuto akci pozvala své přátele, kteří jí pomohli karavan vhodně usadit nedaleko místa, kde si stavěla příbytek. Přátelé jí rovněž pomohli s vyčištěním interiéru a zprovozněním několika spotřebičů, jež zůstaly uvnitř. Nutné bylo také zkontrolovat nádrž na vodu a doplnit ji a zajistit přívod elektrické energie a plynu.

Luxusní bydlení na 4 kolech: Ve starém autobusu začal mladík novou životní kapitolu

Mama V i se svými mazlíčky má nyní k dispozici velký prostor. Ihned za vstupními dveřmi je plocha vyplněná napravo rozměrnou pohovkou, nalevo potom kuchyňskou linkou včetně spotřebičů, jako je trouba, mikrovlnka a lednice, a jídelního stolku. Za touto částí karavanu následuje prostor pro spaní se dvěma postelemi oddělenými uličkou. Na konci přívěsu se nachází koupelna se sprchou a toaletou.

Zdroj: Inspired Stories

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]