Náhled do minulosti: Pod kobercem svého nového domu našli přes 40 let staré tajné dveře

Fotografie: English Lock (talk) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Najít tajnou místnost v domě je opravdu vzrušující. V poslední době se šíří videa, ve kterých si můžete prohlížet dávno zapomenuté prostory, v nichž nikdo nebyl po desetiletí.

V nově postaveném domě na vás asi žádné velké překvapení nečeká. Když si však někdo pořídí starý dům, může na něj nakonec čekat skutečné dobrodružství. Jako se to stalo této mladé ženě, když pod jedním z koberců v obytné místnosti objevila dveře do podzemí. Podívejte se na záběry, které při odhalení zapomenuté místnosti s jejím otcem pořídili. Vlezli byste tam?

Pod starým kobercem našla dveře

Prozkoumat prostory plné pavučin a prachu, do toho se nikomu moc nechce. Zvědavost však mnohdy bývá silnější. Na TikToku se teď stále častěji můžete setkávat s videi, která odhalují nejrůznější skryté prostory ve starých domech. Takové odhalení má vždy určitý tajemný nádech. Co se asi skrývá v místnostech zapadaných prachem, do kterých lidská noha nevkročila po desítky let?

Kira Wennerstrom, žijící v americkém Coloradu, se tak na svém tiktokovém účtu podělila s ostatními o dobrodružné prozkoumávání starého sklepa. Na videu můžete vidět, jak Kira zvedá starý koberec, pod nímž se skrývají menší dveře. Zároveň se ptá svých sledujících, jestli si myslí, že by měla prostor prozkoumat. Na odpověď snad ani nemusí čekat, všichni chtějí vědět, co najde.

Dveře museli nejprve odblokovat

Když pak dveře otevře, objeví se staré dřevěné schůdky, které však úplně nelákají k cestě dolů. Pod schody jsou pak další dveře, jež jsou ovšem blokované vrstvou napadaného písku a prachu. Kira tak poprosí svého otce, aby jí pomohl dveře odblokovat. Ten tedy nejdříve musí veškerou hlínu a opadanou omítku nabrat do kyblíků, aby se dveře vůbec daly otevřít.

Konečně se dostávají do sklepní místnosti. Už při prvním pohledu je vidět, že tady roky nikdo nebyl. Na starých dřevěných policích jsou vyskládané různé zavařeniny a konzervy s jídlem. Jsou však pokryty vrstvou plísně a prachu. Při bližším průzkumu zjistí, že sklep musí pocházet někdy z 50.–70. let minulého století. Poslední objevené datum minimální trvanlivosti je tu totiž uvedené pro rok 1979. Dá se tedy předpokládat, že poslední jídlo sem bylo ukládáno ještě o několik let dříve.

@kira.gullion 1900s cellar under my apartment pt.2 #fypシ #fyp #scary #exploring ♬ Amityville Horror – Scary Halloween Sound Effects – Halloween Sound Effects

Tajemství budou vždy přitahovat pozornost

To, že lidé milují objevování tajných místností, se opět potvrdilo. Videa totiž velmi rychle zhlédlo několik milionů lidí. Někteří z nich Kiru nabádali, aby zkusila některé plechovky s jídlem otevřít a ochutnat. Na to Kira naštěstí nepřistoupila a své zdraví nebyla ochotná riskovat. Uvedla, že prostory bude rekonstruovat a vytvoří si tu sklep pro ukládání vlastních potravin. Pokud vás také láká zjistit, jak vypadá prostor, ve kterém přes 50 let nikdo nebyl, podívejte se na Kirina objevná videa.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]