Stavba domu z panelů. Za pouhých deset dní se lze do takto řešeného domu nastěhovat

Říkáte si, že stavba domu je něčím časově náročným? Pokud se použijí ty pravé panely, může vaše nemovitost stát za pouhých 10 dní. Přesně tento koncept bydlení představila firma z Kazaně. A nejde jenom o nápad, který by byl pouze na papíře, protože na jihozápadě Ruska vznikl první vzorový dům, který je otevřen zájemcům i zvědavcům.

Použití vysmívaných panelů

Když se u nás hojně stavěly paneláky, každý se panelům vysmíval. Když se však použití správně, důvod ke smíchu rozhodně není. Jsou velmi dobrým stavebním materiálem, jelikož mohou fungovat doslova jako stavebnice. Díky tomu může dům vzniknout velmi rychle. V porovnání s klasickou cihlovou stavbou se čas zkracuje dokonce i na pouhé dny.

Jako stavebnice

Použití unikátních panelů je zárukou toho, že stavba domu je velmi rychlá a nadneseně řečeno se nemovitost staví téměř jako dětská stavebnice. Na místo se přivezou jednotlivé části a zde se sestaví dohromady. Výsledkem může být bydlení přesně podle představ majitelů, jelikož stavebnicový sytém umožní i řadu modifikací.

Různé velikosti i provedení

Tento typ domu se nabízí hned v několika různých velikostních variantách. Ta nejmenší nabídne necelých 300 metrů čtverečných a ta

Za 10 dní je hotovo

Díky unikátnímu systému stavby a využití panelových systémů lze mít svou nemovitost postavenu za méně než 14 dní. Společnost, která se na stavbu těchto domů specializuje, uvádí, že průměrně není problém zrealizovat celou stavbu za pouhých 10 dní. To je snad rychlejší, než když kupujete byt.

Cenově příznivé řešení

Cena se odvíjí od toho, jak velký dům vlastně je a jak je řešen. Ty nejmenší se prodávají okolo 23 tisíc dolarů a ty největší za cenu kolem 100 tisíc dolarů. V přepočtu k aktuálnímu kurzu je to rozmezí od 530 tisíc po částku 2,3 milion. A to je poměrně málo, souhlasíte?

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]