Sto let starý dům prošel vkusnou rekonstrukcí. Výsledkem je útulné bydlení

Půvabný starý dům z roku 1925 má mnoho výhod, díky nimž ji všechny návštěvy i obyvatelé rádi uvítají. Zvenku působí červenohnědá fasáda s dřevěným přístřeškem velmi elegantně a tradičně. Stejně krásná je ovšem i uvnitř. Veškerá pozitiva života ve městě najdete blízko, dům je velmi dobře udržovaný a přitom je jeho okolí klidné a příjemné.

Pár základních údajů:

  • rok stavby: 1925
  • rozloha pozemku: 430 metrů čtverečních
  • pořizovací cena: necelé 4 miliony korun

Srdce každého domova

Kuchyně byla velmi vkusně zrekonstruována. Mimo jiného se zde nachází také obrovské skleněné dveře, které vedou do velké zimní zahrady, ve které majitelé vytvořili relaxační prostor s velkou vířivkou, ze které vidíte do krásné zahrady. Můžete se tak nerušeně dívat do zeleně při zaslouženém odpočinku v horké lázni.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Celé přízemní je naprosto otevřené. Snadno se tak prochází z jedné místnosti do druhé. Jediné, co je odděluje, je otevřená stěna, která tvoří linii mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Kromě půvabného ostrůvku s jídelním pultem má kuchyň krásné modré melaminové skříňky a keramické podlahy. V obývacím pokoji je v centru pozornosti dřevo.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Příjemná koupel v hezkém prostředí

V přízemí se nachází také prádelna, která je vybavena velkým úložným prostorem, umyvadlem a toaletou. V prvním patře se poté nachází klasická koupelna s pódiovou vanou. I zde si můžeme všimnout dobových dřevěných prací, které jsou stále jasně zřetelné. Kromě toho v prvním patře najdeme všechny ložnice.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Všechny tři ložnice jsou v podobném stylu a všechny jsou umístěné pod šikmými stropy. Mají hezká dřevěná okna a parketové podlahy. V suterénu je velký rodinný pokoj, který lze proměnit prakticky na cokoli.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton
Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Může to být pracovna, čítárna, herna nebo domácí kino. Současní majitelé prostor využili jako knihovnu, pracovnu a nechybí zde ani křesla na příjemné posezení.

Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton
Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Exteriér je využit efektivně

V dnešní době je velmi běžné, že má jedna rodina i dvě nebo tři auta. Z tohoto důvodu je skvělé, že je zde místo pro zaparkování tří vozidel, což rádi využijí i návštěvy. Garáž je izolovaná od domu a je vytápěná. Zadní část domu je travnatá s cedrovým živým plotem a vzadu se tyčí i několik velkých stromů, které poskytují příjemné soukromí.

Úvodní Fotografie: Marlene Tremblay / Sutton

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]