Zužitkujte starý dřevěný žebřík v interiéru. Poslouží v kuchyni, obývacím pokoji nebo v koupelně

Pokud žijete v domečku, jistě se na vaší zahradě najde alespoň jeden starý dřevěný žebřík. A pokud jej zrovna nevyužíváte a leží vám jen ladem v kůlně, máme pro vás pár tipů, jak ho využít ve své domácnosti, anebo rovněž na své zahrádce. Budete překvapení, co se s ním dá vykouzlit!

Tipy na využití starého žebříku

Starý, ji nevyužívaný žebřík můžete velice snadno uvést v život, pokud ho obrousíte a naimpregnujete. A když k tomu ještě přidáte lak, či nějakou pěknou barvu, stane se skvělým doplňkem ve vašem bytě. Na co jej lze tedy použít?

  • Pověste ho na volnou zeď do kuchyňské linky, pomocí pevných hřebů. Mezi jednotlivé příčky umístěte skoby s řetízky, na které můžete jednoduše zavěsit pánvičky, hrnce, nebo nádobí jiného druhu. Vypadá to skvěle a tento typ úpravy je vhodný i na chalupu, tak se doslova bude vyjímat!

  • Použijte obroušený a nalakovaný žebřík jako věšák oděvů v předsíni. Postačí ho opět pevně připevnit ke zdi a přidělat k dřevěné konstrukci mezi jeho příčky kovová poutka, na která můžete zavěsit bundy, kabáty, zkrátka jakýkoliv oděv. Kostra žebříku mlže také sloužit jako podstava na malé květináče s rostlinkami, či k zavěšení dekorací.

  • Udělejte si ze žebříku knihovničku! Na jeho zavěšené široké postranní latě si jednoduše odložíte své oblíbené knihy.

  • Vyrobte z žebříku sušák a držák na ručníky v koupelně! Je to jednoduché, žebřík jen natřete na takovou barvu, aby vám ladila s interiérem místnosti, opřete jej zešikma o zeď a horní díl připevněte skobami a hřeby. A pak už jen plní svůj účel.

Botník, či dekorace do bytu a na zahradu

Ze starého dřevěného žebříku si jednoduše vyrobíte i botník, nebo dekoraci do bytu. V bytě jej můžete umístit na strop a zavěsit do jeho příček různé lampiony, lampičky a ozdoby. Rovněž toho můžete udělat i na své terase, nebo zahradě. Skvěle se hodí i jako věšák na oblečení, do jeho příček jen zavěsíte ramínka. Objevte neomezené možnosti, jak zužitkovat nepotřebné náčiní v domácnosti! Je to pouze na vaší fantazii!

Fotografie: Pixabay, Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]