Tajemství správné zálivky pokojových rostlin. Tato výživa doslova nakopne i umírající rostliny

Fotografie: Freepik

Je obecně v povědomí, že pokud budete zalévat rostliny občas také mlékem, může to mít opravdu nečekané výsledky. Zjistěte, proč je to pro rostliny prospěšné a proč byste to měli dělat.

Zahradníci a milovníci květin to vědí, ale ne každý s tím má zkušenosti. Faktem je, že mlékem můžete rostliny doslova léčit. Při pěstování rostlin doma je rozhodně dobré jim čas od času takovou léčbu poskytnout. Společně se podíváme na to, co vlastně můžete od takové léčby očekávat. Použití mléka je v případě rostlin opravdu jednoduchý trik, ale umožní vašim rostlinám mimo jiné také lépe prospívat.

Fotografie: Freepik

Léčivé mléko

Ideální je použití mléka zejména u rostlin, které mají okrasné zelené listy. Dokáže tady fungovat doslova jako přírodní kondicionér pro kapradiny nebo fíkusy. Úplně nejlepší je použít odstředěné mléko, které neobsahuje konzervační látky. S mlékem to každopádně nepřehánějte, postačí zalévat jednou měsíčně, určitě není potřeba více.

Jaké zlepšení můžete očekávat?

Pokud se rozhodnete použít tuto kůru právě v případě vašich rostlin, nezalévejte rostliny přímo koncentrovaným mlékem, ale nalejte do 1 litru vody půl sklenice mléka. Pokud tento koktejl svým rostlinám dopřejte jednou měsíčně, lze čekat:

  • Lepší vitalitu a intenzivnější barvu listů
  • Ochranu před houbovými chorobami
Fotografie: Freepik

Protože mléko obsahuje hodně vápníku, dodá tento prvek rostlinám vše potřebné pro jejich správný vývoj a růst. A to už od samotných kořínků, které jsou důležité pro celkové vyživování rostliny. Také zajištění dobrého přísunu živin díky kvalitnímu kořenovému systému podpoří další efekt zalévání mlékem, a to zdravější listy. Ty budou mít intenzivnější barvu, budou vypadat mnohem výrazněji, nebudou žloutnout a opadávat.

V neposlední řadě mléko představuje prevenci před plísňovými a virovými onemocněními. Odpuzuje nejrůznější škůdce, přičemž v tomto případě je vhodné aplikovat postřik, kdy na 10 litrů vody použijete 1 litr mléka. Aplikujte jednou týdně, pomáhá to zejména okurkám a rajčatům.

Zdroj: GardeningKnowHow