Letničky vystřídají půvabné vřesy a okrasné traviny. Podzim se hlásí o slovo

I podzim má své kouzlo. Přestože již člověk bude venku trávit méně času, než v létě, neztrácí zahrada, o kterou je pečováno, nic ze svého půvabu. Pestrobarevné kytičky vystřídají keříky, vřesy a okrasné traviny. Nejen zahrádku můžeme odít do podzimního kabátku. Totéž platí o terasách a balkonech.

Vřesy kvetou od konce léta do pozdního podzimu. Stejně tak i okrasné traviny, které jsou mrazuvzdorné. Ozdobí zahradu, balkony a jsou ideální pro podzimní aranžmá. V přírodě rostou vřesy na borových a vyschlých rašeliništích, vyžadují tedy výživnou a dobře propustnou půdu s pH 5,5 – 6. Takový substrát buď dostanete přímo koupit, zkušenější si jej dokáží namíchat.

Fotografie: Pixabay

Mimo vřesu je momentálně výběr okrasných trav velmi pestrý. Ovšem čím dříve okrasnou travinu vysadíte, tím větší šance, že se do zimy ujme. Jedná se o nádherné, dlouhověké a nenáročné rostlinky.

Prospívá jim slunné a suché místo s propustnou půdou. Vyšší typy travin se vysazují samostatně (solitérně) nebo ve skupince někam do pozadí. Středně vysoké do střední části záhonku a nižší v menších a větších hloučcích.

Není nutné pořizovat jim speciální substrát, nutné je pouze zavlažovat, především v teplých podzimních dnech. Pamatujte, že zimu přežijí jen ty dobře zakořeněné rostlinky, neotálejte tedy s jejich vysázením. Pěstovat je však můžete i v květináčích/truhlících, kdy je možné travinu pak přenést a uskladnit v příznivých podmínkách.

Fotografie: Pixabay

Co ještě na podzim vysázet?

Podzim je období vhodné pro vysazování hlíznatých rostlin a cibulovin, které kvetou během jara. Patří zde sněženky, narcisy, tavolíny. Do konce měsíce října lze vysazovat i modřence, tulipány, krokusy, hyacinty a další. Tyto rostlinky vám však radost udělají až na jaře.

Úvodní Fotografie: Pixabay