Teplo lze mít doma i když nezapnete topení. Stačí dodržovat tyto zásady

Máme tu podzim, a zimu co nevidět. S tím samozřejmě přichází i ochlazení počasí. Pokud ještě nechcete zapínat topení a mít doma příjemně, poradíme vám. Není to až tak nic složitého. S přicházejícím ochlazením sice nastává také období domácího topení, ale když s ním vyčkáte, nebude to na škodu. Topit doma je důležité, protože jinak bychom přes zimu umrzli. S topením logicky souvisí i zvýšený výdej energií, za které se samozřejmě platí. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili pár tipů, díky kterým budete moci na topení ušetřit nemalé částky.

Netopení se nevyplácí

I přesto, že topení během chladných dnů je opravdu důležité, hlavně pokud máte doma děti, se ve společnosti stále objevují lidé, kteří topení odmítají. Hlavním důvodem je právě to, aby moc neutratili. Z toho důvodu se snaží dobu netopení co nejdéle prodlužovat, což někdy může vést i k nepříjemným zdravotním komplikacím.

Dodržujte tyto zásady a užívejte si tepla

Topení může být pro některé trochu ekonomicky náročnější, ale rozhodně se vyplatí. My vám dnes nabídneme pár tipů, díky kterým si můžete hezky užívat domácí tepla, aniž byste museli platit vysoké částky za energie. Stačí jen dodržovat následující metody.

Kvalitní izolace je základ

Jako první, zároveň hlavní radou je pořízení dobré a kvalitní izolace na okna vašeho domu či bytu. Možná to ani netušíte, ale právě okny uniká velké množství tepla, hlavně tehdy, jsou-li velmi stará. Nejlepší volbou je instalace nových plastových oken, které perfektně izolují. Navíc mají báječnou vlastnost, a tou je ventilace. Čerstvý vzduch je samozřejmě také potřeba.

V případě, že si pořídíte plastová okna, doporučujeme nechat si je namontovat odborníky. Pokud si okna dovolit nemůžete, bohatě postačí aplikace izolační pásky na vaše stávající okna. Chcete-li zvýšit funkčnost izolace, můžete na okenní skla nalepit také izolační fólie. Aplikace je jednodušší, než si myslíte, a zvládne ji každý.

Netopte pánu bohu do oken

Pokud používáte radiátory, můžete zvýšit jejich efektivitu. Stačí když ze zadní strany radiátoru (u zdi) nainstalujete zářivou reflexní fólii, která bude teplo odrážet více do místnosti. Také doporučujeme vždy vypínat radiátor, když budete chtít otevřít okno. Není přece nutné topit pánu bohu do oken.

Máte-li v bytě mnoho nábytku a jiných větších předmětů, můžete je zakrýt bytovou textilií nebo přikrývkou. Tím se nábytek izoluje a zabrání tak tomu, aby se ochladil.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]