Tipy na nekonečnou letní zábavu pro děti – na vlastní zahradě

Prázdniny se kvapem blíží a zabavit děti během léta vyžaduje notnou dávku fantazie. Mimo letních táborů, kde děti jezdí většinou na dva týdny, rodiče mnohdy tápou, jak jinak ještě ty své všetečky zabavit.

Máte-li vlastní zahradu, pak jim vymyslete spoustu zábavy a ušetříte tím i starosti hlídacím babičkám, tetám a všem, kdo bude děti hlídat v době vaší nepřítomnosti. Mimo to si můžete o víkendu odpočinout a sledovat vaše potomky, jak si zahradní zábavu užívají.

Lanové centrum

Lanová centra patří k oblíbeným atrakcím. Nemusíte však čekat, až budete mít volno, abyste tam děti vzali. Menší lanové centrum lze zbudovat i na vlastní zahradě. Pokud nepatříte zrovna k těm zručnějším, lze si nechat lanové centrum zbudovat na zakázku. Samozřejmě, že lana nebudou v závratných výškách, ale kousíček nad zemí, aby nehrozil úraz v době nepřítomnosti dospělých.

Trampolína

U jedné činnosti děti věčně nevydrží, proto je vhodné kombinovat několik druhů zábavy. K často využívaným zahradním atrakcím patří trampolína. I zde je potřeba klást důraz na bezpečí. Kolem trampolíny by měla být ochranná síť.

Houpačka

Houpačku můžete koupit rovněž hotovou anebo vyrobit nějakou sami. Tak složité to zase není. Houpačka patří neodmyslitelně ke každému dětství a používají ji s oblibou i dospělí. Může být pro jednoho, ale i více osob. Opět myslete na bezpečí a houpačku pořizujte spíš pro relaxaci a zábavu, než divoké hry.

Teepee

Teepee pro malé indiány a indiánky bude to pravé ořechové. Domeček sice také není od věci, ale teepee je zkrátka originální a úplně něco jiného. Opět je možné koupit hotový výrobek, ale mnohem větší zábava bude vyrobit jej o volném víkendu společně s dětmi. Dovnitř umístěte deku, polštářky, hračky. Návodů na jeho výrobu najdete na internetu nepřeberně.

Obrázek:pixabay.com