Účinná metoda bělení prádla díky vodě s citronem

Toužíte po dokonale bílém oblečení, ale nedaří se vám ho pořádně vyčistit? Podívejte se na novou metodu bělení prádla. Bělidla a nejrůznější přípravky můžete vyhodit, jelikož tento postup je zcela přírodní. Rádi byste se znovu ukázali na veřejnosti v krásně bílých šatech? Pokud se vás následující otázky týkají, usmálo se na vás štěstí. Nabízíme vám tajný recepty, pomocí nichž docílíte snadno a levně krásně bílého oblečení. Váš šatník se znovu rozzáří a vy se stanete hvězdou.

Šaty nevyhazujte, stačí použít tajný trik

Metody jsou tajné, nicméně není tajemstvím, že mnoho žen o našich báječných a ověřených metodách doposud neví. Máte-li oblíbené bílé šaty, je vysoce pravděpodobné, že postupem času ztratí vlivem opotřebování na své kvalitě. Především barva se změní, buď šaty začnou žloutnout, nebo zešednou. V případě, že se jedná v tomto případě o vaše oblíbené šaty, je potřeba je vyčistit. Stačí použít několik jednoduchých a účinných triků, které z prádla udělají opět ty krásně bílé okouzlující šaty.

Na těžké a zaschlé skvrny

První metoda bělení je vhodná pro odstraňování velmi náročných a zaschlých skvrn. Všichni to známe, skvrny, kterých se ne a ne zbavit. Prací přípravky nepomáhají a my tak prádlo schováváme zavřené ve skříni. Už není třeba, neboť pomocí této metody se skvrn snadno zbavíte. Budete potřebovat: oblíbený čistící saponát, citrón, sůl a vodu.

Uvařte 2 litry vody. Následně do ní vymačkejte 3 citrony, přidejte 1 polévkovou lžíci soli a půl šálku saponátu. Do tohoto roztoku namočte konkrétní oblečení a nechte 40 minut účinkovat. Poté prádlo vyjměte a opláchněte pod vodou.

Máte-li problém s ušpiněnou bílou košilí, je tato metoda vhodná přímo pro vás. Pro její přípravu budete potřebovat citrón jedlou sodu. Připravte si košili a danou skvrnu. Na skvrnu nasypte polévkovou lžíci jedlé sody a začněte ji třít rozkrojeným citronem. Poté nechte ji nechte na zhruba 15 minut být, a pak ji opláchněte teplou vodou.

Univerzální bělidlo

Toužíte po univerzálním bělidle, které by vybělilo jakékoliv prádlo? Vyzkoušejte tuto metodu bělení. Budete k ní potřebovat citrón a vodu. 2 plátky citronu spolu s 1 litrem vody přiveďte k varu. Poté do vývaru namočte oblečení po dobu 40 minut. Poté jej vyjměte a klasicky operte v pračce.

Potřebujete-li vyčistit prádlo z jemnějších tkanin, použijte následující metodu. Se 2 litry vody smíchejte ¼ šálku saponátu a ¼ šálku okysličené vody. Do tohoto roztoku namočte oblečení na dobu 30 minut, a poté jej důkladně opláchněte.

Metoda s intenzivním účinkem

Připravte si nádobu, do které nalijte 1 litr vody. Přidejte do ní 62 ml okysličené vody a 4 kapky amoniaku. Do roztoku vložte oblečení a nechte ho v něm 10 minut. Poté jej vyjměte a důkladně omyjte a vypláchněte.

Chcete-li vybělit vaše ložní prádlo, postupujte následovně. Do mísy nalijte kyselé mléko a prádlo do ní 1 až 2 hodiny ponořte. Poté je důkladně opláchněte a vyperte jako obvykle. Lůžkoviny budou perfektně bílé a krásně měkké.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]