Pepř v bubnu pračky zajistí, aby se prací prášek dokonale rozpustil. V síťce navíc neucpe hadice

Fotografie: BydlímeÚtulně

Vlivem častého praní a nešetrného sušení prádla můžete o své oblíbené kousky oblečení snadno přijít. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a ochraňte své oblečení.

Díky pračce může být i ta největší hromada špinavého prádla během chvilky a téměř bez práce opět čistá a voňavá. Vlivem praní však vaše oblečení může ztrácet svůj původní tvar i vzhled. Barvy mohou rychle blednout a mizet. Nejčastější příčinou zničení oblečení jsou ulpívající zbytky pracího prášku v textilních vláknech. Naštěstí existuje tento geniální trik, který vám pomůže tento problém jednoduše vyřešit.

Přidejte k prádlu pepř

Nemusíte kupovat drahé speciální prostředky, abyste se zbavili všech nečistot na vašem oblečení. Pro vyprání špinavého oblečení můžete využít také přírodní prostředky. Během praní přidejte ke klasickému pracímu prášku pár kuliček pepře. Používáním tohoto triku nejen obnovíte původní vzhled sepraného oblečení, ale také ušetříte peníze za prací prostředky, navíc prospějete životnímu prostředí.

Jak prát špinavé prádlo s pepřem

Často tím největším problémem není špína na oblečení, ale usazené zbytky pracího prášku, které mohou vaše oblíbené kousky oblečení poškodit. I na hromadu špinavého prádla vám postačí 4–6 kuliček pepře. Pokud se bojíte, že by vám kuličky pepře mohly ucpat hadice v pračce, vložte je do síťky, ve které perete jemné prádlo nebo podprsenky. Přítomnost pepře v pračce zajistí dokonalé rozpuštění pracího prášku během pracího programu. Po vyprání bude vaše oblečení dokonale čisté.

Vraťte zašlému oblečení jeho původní bělost

Abyste sepranému a zašedlému oblečení navrátili původní zářivě bílou barvu, pepř vám k tomuto nepomůže. Použití pepře se skvěle hodí na tmavé prádlo. Pro obnovu bílé barvy si připravte 1 lžíci jedlé sody, 1 lžíci tekutého pracího prostředku a 2 lžíce soli. Všechny tyto suroviny kromě pracího gelu přimíchejte do kyblíku s horkou vodou a důkladně promíchejte. Nakonec přidejte prací gel a opět promíchejte. Poškozené prádlo nechte v této směsi 15–30 minut odmočit, nakonec propláchněte vodou a dejte vyprat.

mletý černý pepř
Fotografie: Freepik

Jak se zbavit prachových skvrn

Pokud chcete ze svého oblečení snadno a účinně odstranit skvrny prachu, připravte si 8 lžic horké vody, 1 lžíci glycerinu a 1 lžíci obyčejného prostředku na mytí nádobí. Veškeré ingredience smíchejte a přelijte do nádoby s rozprašovačem. Pomocí rozprašovače směs aplikujte přímo na skvrnu a nechte 15 minut působit. Nakonec špinavé oblečení vyperte v pračce. Tímto způsobem se dokážete zbavit nejen znečištění prachem, ale také mastných skvrn z jakéhokoliv materiálu. Glycerin má navíc změkčující a ochranné účinky, které oceníte obzvlášť u oblečení vyrobeného z vlny nebo kašmíru.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]