Netradiční praní polštářů pomůže zbavit se nepříjemných žlutých skvrn

V posteli údajně strávíme téměř třetinu našeho života. I proto je třeba dbát na její čistotu, včetně praní polštářů, na kterých ležíme i hodiny denně. Není se proto čemu divit, že mnoho lidí investuje do kvalitních postelí i matrací, pravidelně pere ložní prádlo a celkově udržuje ložnici v čistotě. Jedním z problematických míst, o kterém se ale příliš nemluví, může být polštář.

Když totiž z polštáře odstraníme povlak, často zjistíme, že pod tímto povlakem je vlastní polštář poměrně zažloutlý a nevzhledný. Důvodem je především pot, který naše tělo, v tomto případě hlavně pokožka hlavy a krku, během noci uvolňuje.

Polštář ale není pouze nevzhledný, zároveň je totiž plný nejrůznějších mikroorganismů, které z něj během spánku vdechujeme. Pokud jste se právě rozhodli s vaším polštářem něco udělat, máme pro vás jednoduchý tip, jak skvrny z polštáře odstranit a zároveň polštář neponičit.

Co budete na praní polštářů potřebovat?

Na to, abyste se skvrn na vašem polštáři zbavili, si připravte jeden šálek tekutého pracího prostředku, nejlépe určeného na bílé prádlo, jeden šálek prášku do myčky, jedem šálek bělidla a půl šálku boraxu. Jedinečná kombinace těchto účinných čisticích prostředků si velmi jednoduše poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami na každém polštáři.

Jak polštáře správně vyprat?

Nejprve naplňte vrchem plněnou pračku z jedné třetiny horkou vodou. Následně přidejte do pračky všechny ingredience, tedy gel na praní, prášek do myčky, bělidlo a borax.

Pračku na chvilku zapněte a vyčkejte, až se veškeré ingredience dobře rozpustí. Následně do pračky vložte polštáře a pračku opět pusťte. Po vyprání polštáře nejméně dvakrát důkladně opláchněte, většina praček má speciální program na oplachování, a následně vložte polštáře do sušičky, společně s míčky, které zaručí, že jejich struktura a tvar zůstane beze změny. Neuvěříte, jak budou vaše polštáře opět zářit novotou.

Fotografie: Pexels

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]