Unikátní úzký dům skrývá uvnitř více prostoru, než se na první pohled zdá

Po světě je celá řada bizarních staveb a tento úzký dům se mezi ně právem řadí. Stačí se na něho podívat a je jasné proč. Pokud byste ho chtěli vidět na vlastní oči, je třeba vyrazit do Japonska, do tokijské čtvrti Suginami. Právě zde vznikla na malém pozemku netradiční nemovitost, která je dílem Koty Mizuishiho. Právě malý pozemek byl jedním z důvodů, proč vznikl tento netradiční úzký dům.

Velmi malá rozloha

Na první pohled vypadá tento úzký dům jako nemovitost, která je určená maximálně pro jednoho člověka. Realita je však taková, že jeho celkový rozloha je 55 metrů čtverečných. Z toho obytných je 30 metrů čtverečných. Ano, je to stále málo, ale ve skutečnosti vypadá nemovitost mnohem menší, než nakolik je velké. Třicet čtverečných metrů je sice stále málo na dům, ale na běžný byt je to dostačující.

Není vůbec stísněný

Dům, který vznikl na úzkém nábřeží, sice na první pohled vypadá jako domov, kde se jeho obyvatelé musí nutně cítit stísněně. Tak tomu ale není. Sice je úzký, ale ne po celé sví délce. Některé jeho části jsou dostatečně široké. Díky skleněným tabulím bylo dosaženo také toho, že do domu proniká velmi mnoho světla, který dokáže tento úzký dům zajímavě opticky zvětšit. Stísněný tedy rozhodně není.

Ideální pro tříčlennou rodinu

Je zajímavé, jak vzhledem k místu a ostatním nemovitostem vypadá tento dům malý, ale skutečnost je taková, že je uvnitř dostatečně prostorný. Byl postaven pro tříčlennou rodinu, která zde najde naprosto vše, co ke spokojenému životu potřebuje. Od míst ke společnému trávení volného času, až po místa, kde může mít každý své potřebné soukromí.

Je v něm vše i něco navíc

Pokud se podíváme na výčet jednotlivých místností, tak zde nechybí obývací pokoj, nechybí zde ani kuchyně a samozřejmě je zde také ložnice. Samozřejmostí je také koupelna s toaletou. A ani tím nekončíme, jelikož zajímavým bonusem je prostorná herna pro děti.

Fotografie: Mizuishi