Úsporné tipy pro hezčí a útulnější vzhled koupelny. Budete se divit, ale stačí málo

I ta nejpěknější koupelna časem zevšední. Zvlášť není-li zařízená úplně podle našich představ. Změna stávající koupelny nemusí být finančně nákladná.

Jak je známo, rekonstrukce koupelny není nic levného. Ovšem s pomocí našich tipů můžete vdechnout své koupelně nový impuls a to už za pár korun.

Bez změny obkladů

Chcete se zbavit starých kachliček, ale nové jsou příliš drahé? Nelíbí se vám jejich design či barva? Pak zkuste voděodolný nátěr – je omyvatelný a dobře se udržuje. Nemusíte navíc řešit ani čištění spár. Můžete si vybrat vaši oblíbenou barvu nebo vsadit na dnešní trendy: světle šedá, bílá káva nebo dvě stěny bílé a dvě jinou barvou. Natírat nemusíte jen obklady. Existují barvy, kterými se dá přemalovat i dlažba.

Změna umývadla

Irituje vás vaše stávající obyčejné umyvadlo? Taková drobná změna, jako je vyměnit umývadlo za jiné změní koupelnu k nepoznání. Vybírat je opravdu z čeho. Umývadlo z kouřového skla nebo ve tvaru mísy apod. Stojí něco málo přes tisícovku a přiláká pozornost každého, kdo do takové koupelny vejde.

Nábytek s dvířky

Ten se hodí především do malých koupelen, které díky nim vypadají stále uklízené. Ba právě naopak nábytek typu policové sestavy bez dvířek, kde je neustále provozní nepořádek působí chaoticky a neuspořádaně. Pokud nechcete měnit nábytek a police vám vyhovují, opatřete si alespoň trendy košíky či dózy.

Barevné sladění

Možná byste se divili, kolik parády nadělá jen barevné sladění. Stačí sladit koberečky s ručníky a další koupelnovou textilií. Když je v koupelně jeden ručník modrý, druhý fialový, osuška červená a kobereček zelený, moc to na estetice nepřidá. Snažte se sjednotit vše do jedné barvy. Klidně mohou být i různé odstíny, ale hlavně jedna barva a vzor.

Pryč se závěsem

Koupelnovým závěsům dávno odzvonilo. Mohou sice vypadat pěkně, když barevně ladí se zbytkem vybavení, ale dnes je žádným prvkem skleněná zástěna. Vybírat lze čirou, matnou, barevnou. Závěs může být zdrojem plísně, kdežto zástěnu stačí jen otřít. Navíc propouští světlo. V malé koupelně je rozhodně vítanějším, praktičtějším i estetičtějším řešením.

Obrázek: pixabay.com