Stará kuchyně ocení nový kabát. Její renovaci podpoří i ošetření barevným lakem

Fotografie: Depositphotos

Pokud toužíte po nové kuchyni namísto starého komunistického nábytku, s jejím vyhazováním napřed počkejte. Pomocí jednoduchých kroků ji dokážete snadno proměnit.

Přestože se trendy poměrně rychle mění, nemusíte nutně vyhazovat to, co je ještě funkční. To platí obzvlášť v případě nábytku, jehož výroba není zrovna nejlevnější záležitostí. Vlastními silami si přitom zvládnete klidně zrekonstruovat i starou kuchyň. Podle webu iReceptář přitom stačí postupovat podle daných kroků a dodržovat základní pravidla.

Kuchyň napřed vyčistěte

Než se pustíte do samotné renovace, začněte s důkladným úklidem a kontrolou stavu nábytku. V případě potřeby jednotlivé díly napřed rozeberte, aby se vám s nimi následně lépe pracovalo, jak jsme doporučovali již v dřívějším článku na BydlímeÚtulně. Nezapomeňte odstranit všechny jeho poškozené nebo shnilé části.

Pusťte se do renovace

V dalším kroku byste měli nábytek obrousit, abyste odstranili původní vrstvu laku i lepidla a vyhladili drobné nesrovnalosti. Připravené kusy pak natřete zvolenou barvou nebo namořte lakem. Využít však můžete i tapety a fólie nejen na nábytek, ale i stěny, o čemž jsme psali již dříve na stránkách BydlímeÚtulně.

Ošetřete nábytek

Nabarvený a připravený nábytek se vyplatí ošetřit vhodným lakem. Tím vytvoříte ochrannou vrstvou, která jej bude chránit před drobným poškozením, a navíc podle webu VeseléBydlení zajistíte jeho snazší mytí i následnou údržbu a zvýšíte jeho odolnost vůči vodě. Natřený nábytek nechte důkladně vyschnout, aby se na něm nevytvořily nevzhledné šmouhy nebo otisky.

Stavitel lodí a profesionální tesařka spojili síly. Partneři si bydlení v hausbótu zařídili zcela sami

Dejte kuchyni jednotný vzhled

Před položením nové podlahy byste měli stěny vymalovat. Místo dlaždic lze prostor nad kuchyňskou linkou opět ozdobit tapetou nebo fólií. Teprve poté položte novou podlahu a pusťte se do ustavování skříně. Nezapomeňte nainstalovat dřez a sporák a přidejte další drobné dekorace, které doladí celou atmosféru dané místnosti.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]