Černá a bílá koupelnám sluší. Jedná se o nesmrtelnou kombinaci

Černobílá je klasická koupelnová barevná kombinace z nějakého důvodu. Černobílé koupelnové schéma je stylové, nadčasové a praktické. Fungovat bude s téměř jakýmkoli stylem domova. Klíčem k úspěchu černobílé koupelny je zajistit, aby bylo v prostoru dostatek přirozeného světla. Přirozené světlo pomůže maximalizovat smysl pro prostor a zdůrazní kontrast v barvách. Nejvíce tedy sluší koupelnám, kde nechybí okno a dostatek denního světla.

Hrajte si s řadou textur a tvarů ve všech dekorativních volbách – od dlaždic, přes obklady, až po umývadlo či volně stojící vanu. Černobílé provedení koupelny lze uplatnit v jakémkoliv stylu. Od moderního, přes industriální, až po retro.

Tato nesmrtelná kombinace může být dobrou volbou pro ty, co si neví rady s barvami. Jak a které k sobě kombinovat. Také pro ty, kteří si na přílišnou barevnost nepotrpí a barvy v interiéru je brzy rozčilují. Naopak vhodná kombinace to není pro ty, co barevnost pro svou spokojenost potřebují. Na druhou stranu, barvy lze do takové koupelny dodat i jinak – kytkami, koberečky, koupelnovými doplňky.

Ovšem ani černobílá kombinace není zárukou spokojenosti a skvělého výsledku, pokud si předem nepromyslíte každý detail. Mějte vždy na paměti, že výsledek nesmí působit rozházeně a chaoticky. Taková koupelna by měla nabídnout útulnou atmosféru, kde se bude příjemně relaxovat. Na druhou stranu jsou tyto barvy i zárukou elegance, tudíž taková koupelna je potom nejen útulná, ale i vrcholně elegantní.

Držte se pravidla, že převládat by měla bílá barva, černá je pouze doplňková. To proto, že koupelna nebývá zpravidla velkou místností a příliš hodně černé by naopak vytvořilo stísněnou atmosféru. Čím více černé budete chtít použít, tím větší by koupelna měla být a tím více by měla mít denního světla.

Pokud okno v koupelně nemáte a přesto toužíte po černobílé koupelně, je klíčové použití kvalitního osvětlení, které nahradí denní světlo a použití odlehčených prvků, které opticky prostor zvětší. Takto funguje například lesklý nábytek či lesklé obklady a zrcadla.

Fotografie: Houzz, Decoraid, Mychicadventure