Útulný interiér vám zajistí krbová vložka. Vsaďte na českou kvalitu a tradici

Zdroj obrázku:
 tab62 / Shutterstock

Možná jste už někdy za toužili po vlastním krbu. Jestliže máte rádi topení dřevem v interiéru, což má nepochybně své kouzlo, může být řešením právě krb. Lidé se nejčastěji rozhodují mezi využitím krbových kamen nebo krbové vložky.

Vše má své pro a proti, krbová kamna postačí postavit, ale pokud vám jde o celkový dojem a ucelený design, je lepším řešením krbová vložka, protože jednoduše dokonale zapadne do interiéru. Pokud kolem ní zvolíte vhodný obklad, tak rovněž dokáže delší dobu udržet teplo.

Jakou krbovou vložku vybrat?

Existuje celá řada výrobců, kteří mají ve své nabídce kvalitní krbové vložky. Jedním z předních producentů je v tomto ohledu také česká firma Romotop. Ta dodává své produkty po celé Evropě a krbové vložky Romotop jsou známy svou kvalitou a rozumným poměrem ceny a výkonu. Pokud hledáte ideální krbovou vložku do svého interiéru, je důležité se zaměřit na: 

  • Výběr správné velikosti a tvaru
  • Technické parametry

Pokud se podíváme například na sortiment zmíněného výrobce, tak v tomto ohledu vám nabízí opravdu široký výběr. Můžete volit krbové vložky o různých velikostech, přičemž technické parametry volte tak, aby výkon odpovídal místnosti nebo objektu, který chcete vytopit. Teplovzdušná krbová vložka je vhodná nejen do standardního, ale také do nízkoenergetického domu. 

Důležité je také obestavění krbové vložky

Typicky je krbová vložka vyrobena z oceli, přičemž pro udržení tepla se využívají šamotové cihly. Ideální je obestavění krbové vložky izolačními deskami či jiným akumulačním materiálem. Abyste dosáhli co nejvyšší efektivity, můžete použít také travertinový obklad. Přírodní kámen je velmi pěkný na pohled a je zároveň aktuálním trendem. Můžete to navíc spojit s obložením některých dalších stěn, na což se tento obklad také běžně používá. V každém případě se jedná nejen o funkční řešení, ale také o designové osvěžení interiéru.