Věci v domácnosti, které vyžadují každodenní čištění a většina lidí ani neví, o jaké se jedná

Fotografie: Freepik

Myslíte si, že máte ve svém domově pořádek a čistotu? Jak často uklízíte? Zjistěte, které věci byste měli uklízet každý den pro zachování dobrého zdraví a čistoty v domácnosti.

Každý člověk má určité hygienické návyky. Někdo denně vytírá podlahu, jiný si myslí, že není nutné ji čistit každý den. A pustí se do toho jednou za týden nebo jen dvakrát do měsíce. Úklid asi není tím, co považujeme za skvělé trávení času. Nicméně je to nutnost, už jen proto, abychom se doma cítili dobře. Možná by vás ale překvapilo, kolik lidí si neumyje ruce poté, co přijde zvenku domů! A toto bychom měli považovat za samozřejmost. Jaké další „samozřejmosti“ bychom měli dělat každý den?

Prsteny

Sundáváte si při mytí rukou prsten? Měli byste! I pod nimi se totiž na rukou hromadí špína. Na veřejných záchodech to může být problém, protože pak může docházet k tomu, že své šperky zapomenete. Nicméně alespoň poté, co přijdete zvenku domů, si při mytí rukou sundejte všechny prsteny a ruce si omyjte vodou a mýdlem. Po umytí rukou se zaměřte také na umytí samotných prstenů. Alespoň jednou za den.

Fotografie: Freepik

Volant a převodovka

Jezdíte do práce každý den? Pak byste se měli zaměřit také na udržování v čistotě také váš volant a převodovku. Můžete k tomu použít antibakteriální ubrousky určené speciálně pro interiéry vozu. Smutnou pravdou totiž je, že na svých rukou nosíte neviditelné bakterie, které můžete rozšířit na tak používaná místa ve voze, jako je volant či převodovka. Pokut použijete antibakteriální ubrousek, zabere vám čištění maximálně třicet vteřin.

Klika

Klika je tím, na co každý sáhne, když chce otevřít dveře. Vezměte si například, když jdete z toalety: špinavýma rukama otevřete dveře, pak si je umyjete, a když vycházíte z místnosti, dveře zavřete – klikou, kterou jste prve chytli se špinavýma rukama. Tím samozřejmě neříkáme, že umývat si ruce nemá smysl. To rozhodně ne. Protože s každým mytím odstraňujete mnoho bakterií a případně infekcí. Ale měli byste se zaměřit také na své kliky – a alespoň jednou za den je utřít. Stejná situace platí také pro vypínače. Nebo zvolte rozsvěcení na čidlo, což je výhodné zejména na toaletě.

Fotografie: Freepik

Klávesnice a myš

Lidé, kteří denně používají počítač, by se měli zamyslet nad tím, kolik bakterií se může vyskytovat na myši nebo na klávesnici. Předtím, než si sednete k počítači se vyplatí umýt si ruce. Avšak popřemýšlejte také nad tím, co se stane, než k počítači zasednete. Musíte projít dveřmi, také při práci s počítačem saháte na spoustu věcí, už jen když si jdete pro něco k pití a podobně. Proto bychom měli mít zvyk vždy před zahájením práce na počítači otřít myš i klávesnici.

Mobilní telefon

Mobilní telefon používáme klidně i několik hodin za den. A saháme na něj špinavýma rukama. Proto bychom jej měli mýt každý den. Klidně i několikrát.

Zdroj: Goodhousekeeping