Velmi efektivní a zároveň levné způsoby čištění špinavých spár mezi dlaždicemi. Na to, abyste šli do obchodu, okamžitě zapomeňte

Fotografie: Depositphotos

Spáry se nachází buď na zdi, nebo na zemi. Taková místa se velice špatně čistí, a přitom se také velmi rychle ušpiní. Aby byly opět znovu hezky čisté, můžete vyzkoušet domácí prostředky na úklid.

Ti, kteří se již setkali s čištěním spár, vám jistě potvrdí, že jejich úklid není zrovna jednoduchý a ani příjemný. Je totiž potřeba být důkladný a pečlivý, abyste se zbavili veškeré špíny, která se na těchto úzkých místech drží. Jestliže se v brzké době chystáte na jejich čištění, vyzkoušejte tyto domácí metody, s nimiž bude výsledek stejný jako s chemickými prostředky z obchodu.

Použijte jablečný ocet

Spáry mezi dlaždičkami naleznete primárně v koupelně, v kuchyni nebo na záchodě. Tyto spáry nebývají příliš špinavé, protože se nachází na zdi. Horší variantou jsou spáry, jež jsou na zemi. Na méně znečištěné spáry vám pomůže jablečný ocet, který si můžete zakoupit i v klasickém obchodě.

Fotografie: Freepik

Nemusíte pro něj jezdit do nějaké specializované prodejny. Jednoduše si připravte roztok tím způsobem, že dáte 1 díl octa a stejný díl vody. Poté do tohoto roztoku namočte hadřík, nanesete ho na spáry a nechte 5 minut působit. Nakonec je očistěte starým zubním kartáčkem a přetřete hadříkem namočeným v teplé vodě.

Čisticí pasta z jedlé sody a peroxidu vodíku

Na více znečištěné spáry vám nemusí ocet stačit a bude potřeba sáhnout po silnějším a účinnějším přípravku. Existuje čisticí pasta, již si můžete vyrobit doma a která si poradí i se silnější špínou. Smíchejte půl hrnku jedlé sody se čtvrt šálkem peroxidu vodíku a přidejte jednu polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí.

Fotografie: Pixabay

Tuto pastu naneste na spáry mezi dlaždicemi a nechte ji několik minut působit. Následně opět vezměte starý kartáček a spáry pečlivě vyčistěte. Nakonec si k ruce vezměte hadřík a společně s teplou vodou tato místa očistěte od pasty. Díky této směsi budou vaše spáry nejen čisté, ale také krásně vybělené.

Aby spáry vypadaly jako nové

Je velice pravděpodobné, že po nějaké době budou vaše spáry vypadat zašle a začnou šedivět. Takový případ se týká především těch bílých, které je potřeba renovovat. Umíchejte si doma bělidlo společně s jedlou sodou tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tu následně naneste na spáry a nechte ji 10 minut působit. Nakonec vše smyjte hadříkem a teplou vodou. Nezapomeňte na to, že při práci s touto pastou je potřeba si nasadit ochranné rukavice, abyste si nepodráždili pokožku.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]