Venkovní dlažba PRESBETON vtiskne exteriéru domu tvář

Jak nejlépe připravit příjezdovou cestu či terasu na nadcházející zimní sezonu? S pomocí zámkové dlažby, která s prostorem kolem vašeho domu dokáže doslova divy. Pokud vás už nebaví chodit po provizorních cestách, nastal ten pravý čas to změnit.

Kam ji umístit?

Proč je zámková dlažba tolik oblíbená? Můžete ji využít jak na větší prostranství, tak na pochozí plochy. Nalezneme ji v těsné blízkosti komerčních objektů, ale též rodinných domů, kde patří mezi nejvděčnější materiál při stavbě chodníků, teras, parkovacích stání apod. V její prospěch hovoří nespočet barevných variací a tvarů, které do sebe díky tzv. zámku krásně zapadají. Zámková dlažba tak neplní pouze účel praktický, nýbrž také estetický. Je jednou z prvních věcí, kterých si příchozí na váš pozemek všimne.

Vhodná alternativa

V případě, že byste na výše zmíněných pochozích zónách uvítali více zeleně, bude pro vás zatravňovací dlažba to pravé. Její ideální umístění je při vjezdu do garáže, neboť elegantně propojuje venkovní komunikaci s příjezdovou cestou. Své místo si rovněž najde ve svazích s mírným sklonem, protože je dokáže zpevnit, a zároveň jim ponechá přírodní zatravněný vzhled. Zatravňovací dlažba efektivně odvádí vodu a vlhkost, čímž zabraňuje erozi půdy.

Zarovnejte to

Pomyslnou třešničkou na dortu u zámkové dlažby jsou betonové obrubníky. Díky nim získá dlažba ucelený vzhled, protože jsou estetickými dělicími prvky mezi několika plochami. U rodinných domů se nejčastěji umísťují zahradní či chodníkové obrubníky, které lze pořídit ve stejném barevném odstínu jako zámkovou dlažbu. Kde nakoupíte vše potřebné? Obraťte se na společnost PRESBETON, jež disponuje pěti výrobními a dvěma prodejními závody, a více jak 700 prodejními místy v České republice i na Slovensku.