Větší efektivitu praní zajistí vlhčený ubrousek. Dokonale čisté prádlo již nebude jen zbožným přáním

Fotografie: Freepik

Máte malé děti? Pokud ano, tak máte doma zaručeně i nějaký ten vlhčený ubrousek. Využít ho můžete ale i jinak, než jen na špinavé ruce a utírání zadečku. Použijte ho při praní a zažijete zázrak.

Zajímá vás, proč dát do pračky vlhčený ubrousek? Ne, nejde o čištění a opětovné použití tohoto produktu. Není to také způsob péče o pračku. Odpověď je mnohem jednodušší, i když mnoho lidí to zaručeně překvapí. Jakkoli může nápad znít divně, stojí za to ho vyzkoušet. Vlhký ubrousek přidaný k prádlu dokáže zázraky. Může vám totiž hodně pomoci s čistotou a zářivými barvami vašeho prádla.

Fotografie: Freepik

Proč byste to měli dělat?

Tento jednoduchý trik osloví zejména milovníky tmavého oblečení a majitele domácích mazlíčků. Tento jednoduchý tip vám může totiž hodně usnadnit život. Stačí přidat jeden až tři vlhčené ubrousky do pračky a můžete si užít výjimečně čisté oblečení. Tento produkt díky své struktuře dokonale zachytí různé druhy nečistot. Obzvláště dobře si poradí s vlasy a chlupy.

Majitelé psů a koček budou potěšeni. Určitě si již zvykli na chuchvalce na oblečení a vzdali se boje s větrnými mlýny. Mezitím stačí dát do pračky vlhký ubrousek, abyste se zbavili chloupků z oblečení. Samozřejmě, pokud je váš mazlíček velmi líná, nemusí být možné odstranit všechny chlupy. Po použití metody mokrého otření však vytáhnete oblečení mnohem čistější než obvykle.

Fotografie: Freepik

S čím dalším obyčejný produkt pomůže?

Tento patent také funguje na další malé nečistoty, které z oblečení běžně nemůžete dostat. Nezapomeňte si svetry vyprat s vlhčeným ubrouskem. Rozdíl bude obrovský. Abyste z pračky dostali opravdu čisté oblečení, měli byste si pamatovat několik pravidel. Je dobré šaty předem rozložit a protřepat. Neházejte je do pračky stočené do kuličky. To je běžná chyba. Mnoho lidí si myslí, že to ušetří čas a pračka to stejně zvládne. Výsledkem je, že vyndají špatně vyprané kousky.

Pro fanoušky těchto chytrých domácích prostředků máme i několik dalších tipů a triků do domácnosti. Můžete například nalít ústní vodu do pračky. Díky tomu se rychle a bezpečně zbavíte obtěžujícího problému, s nímž mnoho lidí pravidelně bojuje. Na druhou stranu, pokud chcete své oblečení osvěžit a pomoci mu získat bělost, přidejte do prádlo trochu peroxidu vodíku.

Zdroj: Goodhousekeeping