Záchodové prkénko má skrytou funkci. Pružinové tlačítko zajistí mnohem snazší čištění

Fotografie: Depositphotos

WC prkénko je ve vysoké míře vystaveno bakteriím. V rámci zachování hygieny byste je měli často mýt a dezinfikovat. Naštěstí vám to usnadní následující trik.

Má i vaše toaleta skrytou funkci? A víte, k čemu slouží? Ať už chcete modernizovat svou stávající koupelnu, anebo jen nainstalovat novou toaletu, zvažte výhody záchodového prkénka s pružinovou západkou. Na rozdíl od tradičních WC sedátek, která musíte umývat přímo na toaletě, je modernější typ vybaven pružinovým tlačítkem. A to vám pomůže celé sedátko i s víkem z WC mísy sundat. Pak můžete WC prkénko umýt pečlivě mimo záchod. Budete se divit, jaký hygienický rozdíl v tom je. Už se nemusíte dotýkat rukou prakticky celé mísy.

Bakterie na WC prkénku

Celé sedátko můžete namočit do větší nádoby a s přídavkem přírodního čističe bude zakrátko zase jako nové. A také bez hrozby nákazy. Úklid toalety není nic příjemného, ale vyhnout se mu nelze. Z hygienických důvodů je nutné celou toaletu, včetně stěn a podlahy, udržovat v přísné čistotě. Můžete si však práci usnadnit a zároveň dosáhnout lepšího výsledku, radí web Genialne.

Málokdo ví, že nejvíce bakterií na záchodě se drží na prkénku – tam je jejich živná půda. Jen málo lidí po použití WC po sobě umyje prkénko seshora i zespodu. Přitom na spodní části ulpívají částečky moči i stolice. A věřte, že od jednoho mytí WC k druhému je tam pořádný bakteriální povlak. Dezinfekční očista je naprosto nezbytná. Když se ale otírá prkénko upevněné na míse, není úklid dokonalý. Lepší je celé sedátko vyjmout a umýt a dezinfikovat samostatně.

Tablety do myčky nedají nečistotám v koupelně ani na záchodě nejmenší šanci. Fungují jako čisticí prostředek

Demontáž pomocí skryté funkce

Kde se pružinové tlačítko nachází? To zjistíte na přiloženém videu. Samozřejmě je blízko pantů, jimiž se sedátko na WC mísu instaluje. Vše však záleží na konkrétním modelu. S uvedeným vybavením je možné demontovat sedátko bez problémů. Jsou-li pod víkem nainstalovány západky dvě, pak při jejich stlačení můžete celé sedátko – tedy prkénko i s víkem – posunout do strany a sundat.

Když výrobce připevnil jen jedno centrální pružinové tlačítko, sejme se sedátko pohybem vzhůru. Jde to poměrně lehce. Pak je můžete vyčistit tak, jak to má být. Po vyčištění nasadíte prkénko zpětným pohybem, uvádí web Voorquilt. Při práci na WC používejte gumové rukavice, které následně dezinfikujete nebo vyhodíte.

Co použít k čištění WC prkénka

Kdo chce, může samozřejmě použít průmyslově vyrobený čisticí přípravek s přídavkem dezinfekce. Jestli chemikálie v domácnosti moc rádi nemáte, použijte přípravky, které se nacházejí ve vaší spíži. Vytvoříte-li si hustší pastu z jedlé sody a octa, zbavíte se nejen bakterií, ale také zažloutlých skvrn na prkénku, jež tam postupem času vznikly.

Druhým domácím přípravkem k mytí WC sedátka může být kyselina citronová s příměsí jedlé sody, kapky vody a kapky saponátu. Jakými dalšími domácími způsoby vyčistit WC mísu bez chemikálií, jsme pro vás na BydlímeÚtulně napsali už v minulosti.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*