Vinný sklípek ze starého kontejneru. Stačilo ho zakopat do země a výsledek je úžasný

Lidé mají nejrůznější koníčky, díky kterým jsou šťastnější, protože jim dávají pocit seberealizace. Pro Wayna Martina je to vinný sklípek. Jeho koníčkem bylo víno a léta toužil po tom, mít svůj vlastní vinný sklípek. Neměl ale na něj vhodné prostory. Jednoho dne však přišel s geniálním nápadem, který sice sousedům zpočátku připadal naprosto šílený, ale nakonec museli uznat, že Waynovi se povedlo vytvořit něco úžasného.

Jáma a kontejner

Wayne se vínu a vinařství věnoval spoustu let, sen o vlastním vinném sklípku u domu ale zůstával nesplněný. Neustále ale o něm přemýšlel a jednoho dne dostal originální nápad. Nikomu z okolí o něm ale neřekl, což vysvětluje to, proč si někteří sousedé zpočátku mysleli, že Wayne asi zešílel. Vše začalo tím, že na svém pozemku nechal vykopat velkou a hlubokou jámu. Přátelé ani sousedé nechápali, co to vyvádí. Když se ho zeptali, Wayne se jen usmál a řekl, ať několik týdnů počkají, že brzy uvidí.

Dalším krokem v jeho projetu bylo to, že si na pozemek nechal přivést velký plechový kontejner. To už bylo pro některé sousedy opravdu moc. Někteří se báli, že Waynovo počínání sníží hodnotu jejich pozemků, protože nikdo nechce bydlet v domě s výhledem na starý plechový kontejner, další začali mít obavu, že se Wayne rozhodl na svém pozemku vybudovat bunkr. Kontejner sice zanedlouho zmizel do předvykopané jámy, ale sousedé stejně Wayna neustále pozorovali.

Speciální úpravy na míru

Když byl kontejner v zemi, začal Wayne s jeho úpravou. Předně ke dveřím kontejneru vybudoval betonové schodiště tak, aby byl po něm kontejner lehko přístupný. Kontejner vybavil rovněž trubkou, která sloužila k odčerpávání případné vlhkosti, zavedl dovnitř elektřinu, vnitřek kontejneru obložil dřevem a vybavil speciálními policemi a vinotékami. Dále také vyztužil strop kontejneru pomocí ocelových nosníků, kterými zpevnil i přístupové schodiště, a betonu. Na strop poté nainstaloval speciální odvětrávání. Na závěr kontejner zasypal hlínou a přístupné a viditelné nechal jen schůdky a dveře. Na první pohled tak na pozemku není nic patrné, protože vše se ukrývá podzemí.

Je libo skleničku bílého či červeného vína?

Dílo bylo hotovo a nezbývalo nic jiného, než pozvat zvídavé sousedy dovnitř. Ti, když sestoupli po schůdkách dolů, nevěřili svým očím. Rázem se totiž ocitli v nádherném vinném sklípku, kde už na ně čekala i sklenička vína na ochutnání a kolem nich byla rozsáhlá sbírka Waynových lahví, demižonů a dalších věcí, které jsou s jeho velkým koníčkem spojeny. Vlastnoručně vytvořený vinný sklípek navíc skvěle ochrání i jeho archivní vína před veškerými škodlivými vnějšími vlivy, jako je například světlo a změny teploty. Je totiž známo, že pokud chceme, aby si víno uchovalo své kvality, musíme ho dobře skladovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]