Viskóza: Materiál, který propojuje komfort, eleganci a styl

Fotografie: Martine A Eisenlohr / Stock.adobe.com

Viskóza, někdy nazývána též umělé hedvábí či rayon, je textilní vlákno získané z celulózy. Svými vlastnostmi se podobá dalším přírodním materiálům, přesto však má svá specifika. Jde o oblíbenou tkaninu zejména pro šití oblečení, jelikož je velmi příjemná.

Hlavní benefity viskózy

Pokud hledáte ideální látku na letní šaty, pak je viskóza perfektní volbou. Obecně je využívána pro šití letního oblečení, jelikož jde o lehkou a komfortní textilii. Ovšem využití najde i pro společenské oděvy či různé prádlo na doma. Oblečení si dlouho zachovává svou krásu – umělé hedvábí totiž nežmolkuje a dobře zachovává svou barvu.

Na co si dát pozor

Ačkoli viskóza nabízí perfektní vlastnosti, má i své potenciální mínusy. Látka občas může mít tendenci se srážet, tomu však lze snadno předejít – než se pustíte do šití, látku vyperte. Častou obavou ohledně umělého hedvábí je mačkavost. Ta je přirozená pro většinu celulózových vláken. Aby se zabránilo mačkání, mnohdy jsou přidávána elastická vlákna. Oblíbená je také kombinace se lnem, výsledná látka je jemnější. Ovšem setkat se lze i s mixem s bavlnou či polyesterem, výběr tak záleží pouze na vás.

Správný výběr

Viskóza je skvělý materiál, je však třeba s ní zacházet citlivě při praní i žehlení. To však díky chytrým pračkám a žehličkám není v této době problém. Při správné péči vydrží dlouho, oblečení z viskózy si jistě zamilujete. Vybírat můžete z jednobarevných variant, ovšem k dispozici jsou i stylové textilie s pestrobarevnými či decentními motivy. Pestrá nabídka na vás čeká na Bubulakovo.cz, kde navíc najdete i spoustu dalších materiálů.

Viskóza je skvělá pro šití rozmanitých kousků, které vyniknou svým komfortem a stylem. S vhodnou péčí si můžete jejich krásu a výhody užívat dlouhou dobu.