Vlhčené ubrousky nemusíte kupovat. Dají se vyrobit doma

Používáte vlhčené ubrousky na úklid domácnosti? Spotřebováváte jich čím dál více a nebaví vás je pořád dokupovat? Máme pro váš báječné řešení. Pomocí tohoto jednoduchého nápadu, si můžete doma v klidu vyrobit vlastní vlhké ubrousky. Ušetříte tak nejen spoustu peněz za nově kupované, ale také spoustu času, který byste strávili cestou do obchodu a z obchodu.

Jen pár přísad a úklid může začít

Následující nápad na vytvoření domácích vlhkých ubrousků je opravdu snadný a ušetří vám spoustu peněz. Stačí použít jen několik málo přísad a ubrousky jsou na světě. Pak se klidně můžete pouštět do úklidu kdykoliv se vám bude chtít. Vše, co potřebujete pro přípravu domácích vlhčených ubrousků, je složeno z následujícího: sklenice (zavařovací), malý dětský šampon, voda a role savého papíru.

Příprava domácích ubrousků

Pokud máte vše nachystáno, můžete se pustit do samotné realizace. V první řadě smíchejte šampon s vodou v obyčejné sklenici. Dále si nachystejte roli savého papíru a uřízněte ji na délku tak, aby přesně zapadla velikostí do použité sklenice. Roli umístěte do sklenice a opatrně vytáhněte papírovou ruličku.

Přichází čas připravit si víko. Připravte si obyčejné plastové víčko, které naměřte tak, aby sedělo na otvor sklenice. Vložte ji zevnitř do víka sklenice a pořádně upevněte. Následně uprostřed vyřízněte díru a protáhněte jí první kus papíru.

Další možnosti přípravy

Můžete také použít další přísady, které dají ubrouskům silnější a účinnější efekt. Například: 1 polévkovou lžíci jemného tekutého mýdla, 1 polévkovou lžíci gelu Aloe Vera, 1 lžíci arašídového extraktu, 10 kapek extraktu z grapefruitu, 1 polévkovou lžíci sladkého mandlového extraktu nebo olivového oleje, 10 až 15 kapek éterického oleje (levandule).

Postup výroby je stejný jako výše popsaný. Jde spíše jen o napuštění ubrousků vámi zvolenou přísadou.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]