Vyčištění pračky od zbytků prášku a nečistot lze zvládnout domácími prostředky

Fotografie: Freepik

Mnoho z nás pokládá praní za jednu z nejjednodušších domácích činností. Asi proto, že na vyčištění pračky zapomínáme a neděláme ho. Proto nám vše přijde tak snadné. Není se čemu divit, neboť většinu práce za nás udělá pračka sama. Nicméně i o tu nejlepší a nejmodernější pračku se vyplatí starat a čas od času ji vyčistit, neboť čistá pračka znamená čisté a voňavé prádlo.

Jednou z částí pračky, které bychom měli naši pozornost věnovat pravidelně, je zásobník na prací prostředky.

Proč věnovat zásobníku naši pozornost?

Do tohoto místa většinou lijeme nejrůznější tekuté prací prostředky, odstraňovače skvrn, aviváže a podobně. To vše se ale postupem času na stěnách zásobníku a také v částech, které na první pohled nevidíme, usazuje a může způsobit nepříjemný zápach. Vše se ještě zhoršuje v případě, že po každém praní tento zásobník z pračky nevyndáte a nenecháte uschnout. V tom případě se vlhká místa stávají rájem pro nejrůznější bakterie. Dnes pro vás proto máme radu, jak zásobním jednoduše a účinně vyčistit. Stejně jako u všech ostatních činností se vyplácí pravidelnost, nejméně jedenkrát za měsíc, v závislosti na tom, jak často pračku používáte.

Jak zásobník snadno a rychle vyčistit?

K čištění budete potřebovat pouze mýdlo na prádlo, jedlou sodu a peroxid vodíku. Všechny tři tyto ingredience jsou známé svými skvělými čisticími vlastnostmi, jejich kombinace si tak poradí i s těmi nejusazenějšími nečistotami. Nejprve si do nějaké nádoby či misky nalijte padesát mililitrů peroxidu, k nim poté přidejte tři lžíce jedlé sody a trochu najemno nastrouhaného mýdla na praní.

Vše důkladně promíchejte a počkejte, než se mýdlo a jedlá soda rozpustí a vytvoří se hustá pěna. Následně z pračky vyjměte zásobník na prací prostředky a za pomoci houbičky vzniklou pěnu naneste na zásobník a nechte působit přibližně po dobu třiceti minut. Poté si vezměte malý kartáček, dobře funguje například starý kartáček na zuby a celý povrch zásobníku snadno vyčistíte.

Fotografie: Pixabay, Depositphotos

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]