Vyplatí se pořídit škrabadlo pro kočky? Rozhodně ano!

Pořídili jste si domů kočičku a přemýšlíte, zda se vyplatí investice do škrabadla, případně kočičího stromu? V našem dnešním článku si přečtete, proč se se rozhodně nejedná o vyhozené peníze, a taktéž vám malinko pomůžeme s výběrem.

Žádná rozdrápaná pohovka

Pro kočky je naprosto přirozené, že škrábají do různých předmětů kolem sebe. Jedná se o instinkt, s nímž jako chovatel nic neuděláte, avšak alespoň můžete zamezit vzniku škod na vašem nábytku. Přesně pro tento účel totiž skvěle poslouží právě škrabadla pro kočky, jelikož těmto tvorečkům poskytnou dostatečné vyžití pro jejich neposedné drápky. Kočce žijící v bytě chybí lezení po stromech a drápání do jejich tvrdé kůry, tudíž je pochopitelné, proč si hledá jiné prostředky ke hře.
Pokud se vám představa škrabadla v bytě příliš nezamlouvá, ale přesto byste chtěli kočičce dopřát to, co potřebuje, mrkněte se i na škrábací strom pro kočky. Tato věcička v sobě ukrývá jak prvky škrabadla, tak současně vychází materiálově i tvaroslovím z opravdového stromu. To může vašemu čtyřnohému miláčkovi nabídnout ještě více prostoru k projevení jeho instinktů.

Škrabadlo vybírejte s rozmyslem

Vybrat ideální škrabadlo pro kočky není žádná věda. Nejdůležitější je používat zdravý rozum a vycházet z vlastností vaší kočky. Berte na vědomí její velikost, váhu i povahu, jelikož vám budou velmi nápomocné. Současně však škrabadlo musí zapadnout i do interiéru vašeho bytu, aby zde nepůsobilo jako pěst na oko. Je důležité, aby bylo vyrobeno z kvalitních materiálů, mělo pevnou konstrukci a stabilní ukotvení, jinak totiž hrozí jeho převrhnutí a případná zranění.
Velký výběr kvalitních škrabadel pro kočky nabízí například internetový obchod FERA24.cz. Chovatelé si zde mají možnost vybírat z široké nabídky produktů různých velikostí, barev i tvarů, takže se nemusíte obávat, že byste nenašli ideální kousek přímo do vašeho obýváku.