Vlastnoručně postavený nízkonákladový bazén na zahradě: Pocit zchlazení je však k nezaplacení

Fotografie: Depositphotos

S příchodem léta se venkovní teploty čím dál více vzdalují nule a často sahají až k tropickým stupňům. Abyste se mohli zchladit, vyzkoušejte jeden z těchto způsobů na výrobu bazénu.

Léto patří mezi oblíbené roční období většiny lidí. Ty nejteplejší dny je však nejlepší strávit v chládku nebo u vody. Abyste si tento komfort mohli dopřát i na své zahradě, vybudujte si některý z těchto nízkonákladových bazénů. Za pár korun si vytvoříte dokonalé místo pro odpočinek a únik před horkem pro celou svou rodinu.

Bazén z palet

Pokud máte k dispozici větší množství palet, pak se pusťte do jejich opracování. Poměrně snadno si z nich vyrobíte bazén. Stačí palety smontovat tak, abyste vytvořili rám, a přidat modrou plastovou plachtu. Tu k rámu pořádně připevněte a napusťte bazén vodou. Obdobně lze také použít dřevěné trámy a OSB desky. Základem je vždy pevný a stabilní rám, který udrží i tíhu velkého množství vody.

Z dřevěných částí a palet lze také okolo bazénu vytvořit terasu libovolné velikosti a tvaru. Záleží jen na vašich potřebách, fantazii a místu, které máte k dispozici. S trochou šikovností si hravě vytvoříte skvělé místo ke koupání i relaxaci. Pokud si bazén postavíte svépomocí, peníze utratíte jen za použitý materiál, jenž se dá výhodně ve větším množství nakoupit.

Bazén z trampolíny nebo kontejneru

K výstavbě bazénu lze využít také recyklované předměty. Velmi dobře vám poslouží starý kontejner nebo velkoobjemové nádoby. Ty stačí z vnější strany nastříkat a vnitřek vypolstrovat bazénovou plachtou.

Vyrobte si vlastní bazén z palet. Jedná se o levné a praktické řešení

Podobně lze také vyrobit bazén ze staré trampolíny. Pokud vám doma na zahradě leží stará konstrukce, inspirujte se tímto videem a přeměňte ji v unikátní bazén, který ocení všichni členové vaší domácnosti. V horkých dnech je ideálním způsobem, jak se rychle osvěžit a zchladit.

Zdroj: Struck Corp

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]