Vyrobte si vlastní bazén z palet. Jedná se o levné a praktické řešení

Kdo by si nepřál mít na zahradě vlastní bazén. Kvůli pandemii většina z nás musela letošní sezónu zůstat pěkně doma. Letní dovolenou jsme museli zrušit, a i kdyby tomu tak nebylo, v zahraničí jsme si nepřipadali příliš bezpečně.

Pandemie naštěstí jednou pomine, ale dnešní zlepšovák na horké letní dny s vámi zůstane už napořád. A nehodí se jen během doby koronavirové. Je skvělým doplňkem každé zahrady a domu. Zabaví se v něm jak dospělí, tak děti. Zapomeňte na drahé bazény z hobby marketů. Vyrobte si svůj vlastní. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.

Jak postavit bazén

Na internetu a v kamenných prodejnách samozřejmě najdete spoustu variant, které si můžete domů pořídit. Bazény jsou dostupné ve všech možných materiálech, barvách a rozměrech. Bohužel se ale nejedná o nejlevnější záležitost. A to nepočítáme vodu, čerpadlo a prostředky na čištění vody.

Ušetřete peníze za kupování předraženého bazénu tak, že si ho zkrátka a jednoduše postavíte sami. Stačí vám jen trocha trpělivosti a pár věcí.

Palety jsou skvělým materiálem pro domácí kutily

Palety můžete sehnat ve specializovaných obchodech. Někteří z vás mají zajisté některé schované i v garáži. V moderní době se stávají čím dál víc populárnější. Lidé z nich vyrábějí postele, stoly a další nábytek. Ale bazén? To je novinka.

Budete potřebovat deset kusů dřevotřísky, dostatek palet, tlustou izolační folii a pár hřebíků, matic a vrtačku. Nejde o nic těžkého. Stačí jen postupovat popořadě a vše si dobře rozvrhnout. Uvidíte, že během jednoho odpoledne si postavíte takový bazén, který vám budou závidět všichni sousedi.

Navíc šetříte jak peníze, tak životní prostředí. Palety jsou skvělým moderním prvkem, který obzvláštní každou zahradu či interiér. Dejte nám vědět, jak se vám váš bazén povedl. Držíme palce a přejeme vám, aby vám šla práce od ruky.

Fotografie: Zarpelon

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]