Vyrobte si originální květináč na zahradu. Jako základ poslouží stará plastová přepravka

Hledáte novou dekoraci na květiny, originální květináč, a nemůžete si vybrat? Možná bude nejlepší, když si vše vyrobíte sami. Mobilní vozíky naložené květinami vypadají nádherně a velkou výhodou je, že je můžete snadno přesunout. Když se vám nebudou líbit na jednom místě, nemusíte květiny přesazovat. Jen přesunete vozík. Počítejte ale s tím, že budete potřebovat šikovné ruce a umělecké oko.

Většinou se podobné vozíky vyrábí ze dřeva. Můžete si ho ale udělat také z hlíny a plastové přepravky. Nevěříte? Tak to byste měli, protože jde o mnohem levnější variantu, využijete u toho své kutilské i umělecké cítění a budete mít na zahradě jedinečný kousek, který nikdo jiný mít nebude. Můžete si to totiž udělat podle svého. Co na to budete potřebovat?

  • Plastová přepravka,
  • tyč se závitem 14 mm,
  • dvě trubice,
  • cement a písek.

A nezapomeňte na drobnější věci, jako jsou svorky nebo dráty nebo akrylové barvy na finální úpravy. Co přesně bude potřeba dalšího, uvidíte během procesu. Je dobré ale mít po ruce klasické nářadí, bez kterého se žádný dobrý kutil neobejde a rozhodně ho má každý doma. Jakmile budete mít vše připravené, dejte se směle do díla.

Nejdřív si vytvořte kostru

V první řadě musíte mít základnu, ze které vozík vznikne. Tu postavíte snadno z klasické černé přepravky. Jejím středem protáhnete závitovou tyč tak, abyste na ní následně mohli přidělat kolečka, a k tomu připevníte dvě trubky ve tvaru trojúhelníku (přední část vozíku). Vše upevníte svorkami nebo drátem, přičemž přebytečné části odříznete.

Umíchejte nesmrtelnou směs

I když by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o dekoraci ze dřeva, ale není to pravda. Jde o šikovnou imitaci. Záleží ale samozřejmě na tom, pro jaký vzhled se rozhodnete. Až budete mít hotovou základnu, smíchejte jeden díl cementu s dvěma díly písku. Vzniklý cement naneste na připravený podklad, případně udělejte rýhy tak, aby to vypadalo jako skutečné dřevo.

Kola vyrobíte stejným způsobem, přičemž jejich podkladem bude vyříznuté dno z kbelíku. Vše nechte zaschnout alespoň 5 dnů a poté otřete veškerý prach. Nyní můžete přistoupit k malování. Barevné provedení je samozřejmě na vás. V případě, že budete chtít vytvořit iluzi dřeva, první nátěr by měl být hnědý, druhý žlutý a konečné detaily bílé. Záleží ale samozřejmě na tom, o jaký styl a odstín usilujete.

Fotografie: Youtube Screen