Vyžeňte obtížný hmyz z domácnosti pomocí obyčejného hřebíčku. Přestaňte se bát ho používat i mimo kuchyni

Fotografie: Depositphotos

V každé domácnosti se může objevit otravný hmyz, který znepříjemňuje život. Ještě před tím, než na něj použijete chemické přípravky, vyzkoušejte několik triků s hřebíčkem.

Pokud jste si všimli, že se ve vaší kuchyni vyskytli švábi, mravenci nebo jiný druh hmyzu, měli byste začít velice rychle jednat. Nejenže tento hmyz dokáže napáchat hodně škody na jídle nebo nábytku, ale také vám bude znepříjemňovat život. Žít doma s hmyzem nechce nikdo a jestliže se ho chcete zbavit, vyzkoušejte proti němu použít hřebíček, který bývá velmi účinný.

Suroviny na přírodní přípravek proti hmyzu

  • 250 ml prostředku na nádobí,
  • 500 ml octu nebo jablečného octu,
  • 2 polévkové lžíce hřebíčku,
  • 50 ml vody.

Příprava prostředku není složitá

Většinu zmíněných ingrediencí mívají lidé doma, avšak pokud je ve své domácnosti nenajdete, v obchodě za ně neutratíte velkou finanční částku. Přípravek proti hmyzu tedy není nijak drahý a ani složitý na přípravu. Do hrnce si dejte 50 ml vody a přiveďte ji k varu. Jakmile se voda začne ohřívat, přidejte hřebíček a vařte dalších 10 minut.

Fotografie: Pixabay

Již při rozbalování hřebíčku si můžete všimnout jeho silné vůně a díky tomu se jeho aroma používá jako přírodní repelent proti hmyzu. Mezitím, co se bude hřebíček vařit, smíchejte si ve sklenici prostředek na mytí nádobí a lihový ocet. Směs, kterou jste vařili v hrnci, nechte vychladnout a až poté ji nalijte do sklenice s octem a saponátem.

Vhodné pro použití v každé domácnosti

Pokud se obáváte používání chemických přípravků, můžete se jim jednoduše vyhnout. Sklenice s tímto přípravkem by měla být nejlépe s rozprašovačem, abyste ho mohli na hmyz nanášet jednodušeji. Díky použití tohoto prostředku se vyhnete chemii. Sprej využijete proti blechám, štěnicím nebo švábům. Použít ho můžete i na komáry, které vůně hřebíčku odpuzuje.

Další přírodní metody, jak se zbavit hmyzu

Jestliže vás nezaujal přípravek na hmyz, existuje ještě několik dalších přírodních surovin, s nimiž lze bojovat proti této nechtěné návštěvě. Například kávová sedlina je vhodná proti švábům, pro něž je kofein toxický. Dále si můžete provonět domácnost a zároveň odehnat hmyz nebo zvířata za pomoci levandulového esenciálního oleje nebo oleje z čajovníku. V případě, že by vám nepomohly tyto přírodní prostředky, použijte chemické, nebo zavolejte profesionální pomoc.

Zdroj: Hunker, Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]