Přilákejte na svou zahradu armádu motýlů. Díky vhodně zvoleným rostlinám je výsledek zaručen

Fotografie: Depositphotos

Některé rostliny mohou přitahovat motýly, kteří naprosto změní vzhled zahrady. Tyto druhy rostlin byste si měli rozhodně vysadit.

Kromě toho, že některé rostliny jsou dekorativní, mohou do vaší zahrady pozvat krásné motýly. Tyto květiny mohou vaši zahradu opticky zvětšit a zároveň vám pomohou dostat na ni motýly. Ti jsou nejen krásní, ale jsou to především predátoři, kteří se mohou živit škodlivým hmyzem. Pokud chcete, aby se na vaší zahradě drželi, doporučuje se nepoužívat pesticidy.

Skvělé je oregano

Tato velkolistá rostlina nejen zvýrazní chuť vašich pokrmů, ale také přiláká motýly do vaší zahrady. O tom jste možná ani nevěděli, ale je to skutečně tak. Existují však ještě další důvody, proč byste si tuto rostlinu měli vysadit. Dokáže totiž odolat nejen zimě, ale i letnímu horku. A v neposlední řadě přežije i sucho.

Řebíček obecný

Tato vonná rostlina se silným aromatem pochází ze Severní Ameriky a láká na sebe motýly. Můžete ji umístit i na balkon, tam se jí bude dařit také. Kvete v létě, od června do září. Řebíček může mít několik barev, jako je růžová, fuchsiová, žlutá, nebo dokonce bílá. Je odolný vůči suchu, ale i nepřízni počasí.

Fenykl

Fenykl se zelenými listy je ideální pro přilákání motýlů. Této rostlině se daří převážně za jasného dne. Její vonné květy rostou v polovině léta a jsou odolné vůči nepřízni počasí, jako je mráz. Takže fenykl nejen přiláká různé druhy motýlů a naplní vaši zahradu všemi možnými barvami, ale také toho hodně vydrží.

Fotografie: Pixabay

Hvězdnice

Hvězdnice je na seznamu nezbytných rostlin k přilákání motýlů. Tyto krásně barevné zahradní květiny jsou trvalky, které vám pomohou vytvořit krásné květinové aranžmá. A také dokážou přilákat motýly, takže se na vaši zahradu určitě budou hodit. Mohou kvést různými barvami, například bílou nebo fialovou, ale mohou mít i modré květy.

Zdroj: Gardeners, Countryliving

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]