Vyzrajte na urputný zápach z koše jednou provždy. Levné řešení je překvapivě účinné

Fotografie: Depositphotos

Zápachy v domácnosti jsou samy o sobě dost nepříjemné – a z odpadkových košů dvakrát tak. Zjistěte, jak takový zápach nejlépe nadobro odstranit.

Často do koše hodíme něco, co postupem času hnije a páchne. Plíseň se pak začne roztahovat po ostatních odpadcích a nakonec ucítíte zápach v nejedné místnosti. Proto je třeba buď hlídat, co do koše vyhazujete, nebo si můžete udělat vlastní účinné řešení proti zápachu. Postačí k tomu pouze citronová kůra, která má nejen pozitivní účinky na lidské tělo, ale můžete ji využít i v domácnosti, například jako skvělý deodorant.

Citronová kůra proti zápachu a mastným skvrnám

Citrony jsou zdrojem vitamínu C a různých dalších důležitých látek. Spoustu užitečných vlastností má však i citronová kůra, díky které se můžete zbavit zápachu a nahradit ho příjemnou vůní. Pokud tento trik chcete využít, můžete si zároveň s tím udělat i dobrou citronovou šťávu. Vezměte citron, vymačkejte šťávu, vyberte semínka a kůru potom umístěte na dno odpadkového koše. Pro lepší a optimálnější účinek můžete ke kůře přidat lžičku jedlé sody nebo čajový sáček.

Pokud bojujete i s mastnými skvrnami, citronová kůra v tomto případě také skvěle pomůže. Má totiž dobré odmašťovací schopnosti a dokáže odstranit usazené mastnoty, které často nezvládne odstranit ani přípravek na mytí nádobí. Nakrájejte citronovou kůru a nechte ji 2 dny vysušit. Potom jen slupkou potřete postižená místa napadená mastnotou a výsledek uvidíte hned.

Další způsoby, jak využít citronovou kůru v domácnosti

Kromě odstranění zápachu a mastných usazenin mohou citrusové plody v domácnosti pomoci i v jiných situacích. Můžete si vyrobit například domácí čistič, který lze využít na všechny povrchy. Budete potřebovat pár kousků citronové kůry a bílý ocet, jenž se používá jako ekologické antiseptikum. Tyto dvě ingredience smíchejte a nechte ve skleněné nádobě 2 týdny louhovat. Tekutinu potom nalijte do rozprašovače, přidejte trochu vody a před použitím vždy pořádně protřepejte.

Fotografie: Pixabay

Můžete si vyčistit i kávovar a konvici a zbavit je vodního kamene, proti kterému citronová kůra také účinně bojuje. Jestli této schopnosti chcete využít, uvařte v horké vodě citronovou kůru, čímž se vylouhuje. Přidejte sůl a pak už vše za pomoci houbičky aplikujte do kávovaru nebo konvice. Nechte chvíli působit, pak jen důkladně vypláchněte a nechte uschnout. Můžete také využít vývar z kůry rovnou, nalít ho dovnitř konvice a nechat působit. Odstraní se tak vodní kámen a budete mít po problémech.

Zdroj: Sfgate

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]