Zahradnický lék na mšice: Funguje bezchybně a bez poškození rostlin

mšice
Fotografie: Pixabay

Pokud se snažíte na zahrádce vypěstovat všelijaké rostliny, může se stát, že je napadnou mšice. Naštěstí se jich můžete zbavit velice jednoduše pomocí několika triků.

Při pěstování rostlin, květin a stromů na zahrádce si musí dávat každý pěstitel pozor na to, aby rostliny byly v pořádku, a pokud je napadne nějaký škůdce, co nejdříve se ho zbavit. Existuje velké množství škůdců, kteří se objeví na zahradě jen občas, ale například mšice můžete vídat velice často.

Mšice můžete najít na mnoha místech

Jakmile naleznete mšice na stromech nebo rostlinách, můžete si být jistí, že časem začnou ztrácet na kvalitě, protože mšice z nich vysávají veškeré šťávy. Mšice jsou odjakživa považovány za škodlivé živočichy a lidé se jich vždy snaží zbavit hned poté, co si jich všimnou.

Jak vypadá mšice

Mšice jsou vcelku hodně malé, a proto může být někdy velmi obtížné je identifikovat na rostlině. Jejich barva bývá žlutá, světle nebo tmavě zelená, hnědá nebo černá. Zbarvení se liší podle toho, o jaký druh mšice se jedná. V případě, že mšice rostlinu napadne, můžete to poznat podle toho, že se listy zkroutí, plody zdeformují a na stoncích / listech se bude nacházet lepkavá tekutina.

Tajný trik babiček

Naši předci si vždy našli tu nejlepší variantu, jak se zbavit škodného hmyzu nebo jiných problémů. Pokud si všimnete, že máte mšice na zahradě, můžete si vyzkoušet tento trik, který funguje už mnoho let a vám by mohl pomoci zachránit rostliny, stromy a veškerou úrodu. Budete potřebovat 1 litr vody a 1 balení pálivé mleté chilli papričky. Tyto suroviny smíchejte v hrnci a přiveďte k varu.

Fotografie: Freepik

Následně teplotu vaření snižte na minimum a vařte dalších 20 minut. Jakmile uběhne tato doba, můžete směs odstavit a nechat působit přes noc. Druhý den směs zřeďte 5 litry vody. Tento vzniklý postřik na mšice vám stačí odlít do rozprašovače a použít tekutinu na všechna místa, kde se mšice nachází.

Postřik z česneku na mšice

Někteří lidé neradi používají chemické postřiky na zahradě a pokud patříte mezi tyto lidi, můžete používat čistě přírodní prostředky. Připravte si 2 stroužky česneku, které je potřeba rozmáčknout a poté je dát do sklenice vody. Nakonec nechte česnek ve vodě odstát přes noc. Druhý den můžete tekutinu použít na stonky rostlin a mšice budou rázem pryč.

Zdroj: Cpykami

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]