Vzala do ruky prostý kus papíru a nůžky. Po pár minutách vyrobila vánoční dekoraci, kterou jí bude závidět každá návštěva

Fotografie: Depositphotos

Horečná příprava na Vánoce je v plném proudu a každý chce mít co nejkrásnější výzdobu. Dekorace si však můžete vytvořit i sami doma – budou originální a přesně podle vašeho vkusu.

Vánoční svátky tu budou dřív, než se nadějeme, což znamená, že je čas utratit spoustu peněz za výzdobu a dekorace – inu, ne nutně. Pokud dokážete sami vytvořit nějaké stylové vánoční ozdoby, ušetříte spoustu peněz a užijete si při tom i trochu zábavy. Ať už chcete něco moderního nebo tradičního, decentního nebo naprosto odvážného, ​​vybere si každý. Skvělých nápadů je na internetu spousta, proto tu máme několik návodů na dekorace, které si snadno vyrobíte doma.

Svítící lahve a vánoční stromečky ze šišek

Z prázdných lahví od vína si můžete vyrobit poutavé a krásné lucerny. Vše, co potřebujete, jsou barevná světýlka, například ty na vánoční stromeček, která pořádně „nacpete“ do lahve. Pokud nechcete, aby kabel vycházel viditelně hrdlem láhve, vyvrtejte otvor těsně u dna. Svítící lahve vypadají skvěle ve větší skupině, například na okenním parapetu nebo na komodě.

Kuželové vánoční stromky lze použít jako dekorace na stůl. K jejich výrobě budete potřebovat šišku, miniaturní květináč nebo jinou malou nádobku, lepidlo, barvu a volitelné ozdoby jako korálky nebo hvězdičky. Šišku natřete zelenou barvou, můžete ji dozdobit i jinými barvami. Po zaschnutí ji vložíte do nádobky a výsledný vánoční stromek ozdobíte korálky a celý korunujete hvězdičkou na vrch.

Skládané stromečky z papíru

K výrobě této dekorace budete potřebovat jen zelený papír, nejlépe tvrdý, a nůžky. Zelený papír přehněte přes půl a zbytek odstřihněte, abyste měli z papíru čtverec. Čtvercový kus papíru přeložte opět přes půlku, špičku ke špičce a narovnejte. Papír otočte a znovu budete překládat, tentokrát klasicky na půlku, obě strany. Důležité jsou přehyby, které na papíru zůstanou.

Výsledný kus papíru složte podle přehybů a vznikne vám další čtverec, o něco menší. První vrstvu dvou protichůdných stran přehněte špičkou do středu, čtverec otočte a přesně ten samý postup zopakujte na druhé straně. Dolní trojúhelníček odstřihněte a zbylý větší trojúhelník znovu přeložte, tentokrát dovnitř. Strany papíru potom už jen lehce nastřihněte nůžkami a opět zohýbejte. Podrobnější postup najdete ve videu.

Zdroj: Tudnivalok

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]