Připravte se na to, jak v pohodě zvládnout vánoční návštěvy

Jednou z nejlepších částí vánoční sezóny je trávení času s rodinou a přáteli. Mít hosty také k pobytu může být stresující, zejména během svátečního období, kdy s přenocováním určitého hosta člověk nepočítal. Pokud však vše promyslíte a naplánujete předem, bude takový pobyt příjemný pro hosty i pro vás.

Udělejte místo pro spaní

Jedním z hlavních aspektů, jak se připravit na vánoční hosty, je připravit místo pro jejich přespání. Jestliže nemáte vyloženě pokoj navíc, který by sloužil pro hosty, počítejte s nutností udělat místo. Ať už na pohovce v obýváku anebo na rozkládací posteli pro hosty, kterou budete muset někam umístit. Připravené mějte i čistě povlečené ložní prádlo.

Úložné místo na oblečení

Host bude patrně mít nejnutnější oblečení, aby se následující den mohl převléci do čistého. Udělejte mu tedy někde ve skříni místo, aby si mohl oblečení uložit. Místo, ke bude host přespávat by mělo být příjemné a útulné. Opatřete jej polštářky, koberečky, přehozem a nějakým stolečkem u postele, kde si může odložit osobní věci.

Naplánujte si menu a připravte si jídlo

Vaření pro hodně lidí může být stresující, zvlášť, když nejste předem připravení. Když si však předem již vše nachystáte, ušetříte si čas trávený v kuchyni, hromady nádobí a zmatek, co udělat dříve.

Ujistěte se, že je vaše kuchyně uklízená

Kuchyně je něco, co je často přehlíženo a zanedbáváno, protože se honíme za dokonalým obývákem, skvělým pohoštěním a zábavou pro hosty. V kuchyni odložíme tácek se zbytky a honem přinášíme nové a nové občerstvení. Pamatujte, že když zbytky zlikvidujete hned a tácek opláchnete a uklidíte, zabere vám to dvě minuty a nezačnou se vám hromadit hory nádobí – příbory, skleničky, talířky.

Zaměstnejte i děti, pokud to jde či využijte kouzlo myčky nádobí. V toto období skutečně jejích služeb plně využijete. Pokud nebudete jíst hlavní jídlo v jídelně, ale máte jídelní stůl v kuchyni, pak by se kuchyně měla jen blýskat. Pořádek v ní udržujte průběžně a není důvod ke stresu.

Malý luxus navíc

Určitě vám neuniklo, když přespáváte někde mimo domov (třeba v hotelu), že na posteli bývá umístěn nezřídka talířek či tácek se sladkým překvapením. Udělejte totéž. Připravte svým hostům drobné překvapení. Díky tomu se u vás budou cítit, jako v bavlnce.

Obrázek: pixabay