WC štětka může být v domácnosti využita i jinými způsoby než pouze na záchodě. Jedná se o nenahraditelnou věc

Fotografie: Depositphotos

Využití štětky na záchod nemusí být pouze jedno. Kromě čištění toalety ji můžete použít i pro utírání prachu, nebo dokonce jako hračku pro své domácí mazlíčky.

Jak jinak použít štětku na záchod než k čištění toalety? Málokoho by napadlo, že jsou i jiné možnosti než zamýšlený účel. Ovšem skutečně se může hodit na spoustu dalších činností, nejen v koupelně. Samozřejmě je nutno podotknout, že se jedná o nové, ještě nepoužité kartáče. Rozhodně by bylo nehygienické používat jednu štětku na záchod pro více účelů.

Alternativa hraček pro domácí mazlíčky

Doba je zlá, všechno se zdražuje, dokonce i pomůcky a hračky pro domácí mazlíčky. Proto je dobré hledat levnější alternativy, jak svého pejska nebo kočičku doma zabavit. Například z obyčejné štětky na záchod můžete vytvořit jakýsi hřeben pro kočku. Rukojeť kartáče stačí mírně seříznout a zkrátit tak, aby odpovídala výšce zvířete.

Připevněte ho na škrabadlo nebo na stěnu a vyčkejte, jak váš mazlíček zareaguje. Levná, veselá, ale velmi efektivní hračka je na světě. Pokud takových hřebenů bude více, kočka bude moct procházet mezi nimi a škrábat se po stranách i po zádech. Z vašeho geniálního nápadu bude nadšená.

Mytí podrážek od bot

Mytí bot někdy může být opravdovým oříškem. Nosíte-li boty, jejichž podrážka má spoustu složitých vzorů a výřezů, do nichž se snadno dostane špína ze země, hlavně měkké bláto, bude velmi obtížné nečistoty dostat ven. Jako záchrana se zde nabízí kartáč na záchod. Jeho tvrdé štětiny a dlouhá rukojeť vám pomohou dostat se do všech špatně dostupných míst, abyste ztuhlou hlínu mezi drážkami snadno odstranili.

Odstranění prachu ze špatně dostupných míst

Místo pod pohovkou, postelí, na vysokém nábytku, za obývací stěnou – to všechno jsou místa, kam se jen špatně dostává. Proto se tam také prach moc neutírá. Když provádíte běžný úklid, setřete prach tam, kam dosáhnete. Ale podívali jste se někdy, co všechno leží pod vaším gaučem? Rukojeť od štětky na záchod je dostatečně dlouhá a samotný kartáč pevný, abyste se dostali všude, kam potřebujete.

Fotografie: Freepik

Omotejte kartáč vlhkým hadrem a natáhněte se pod pohovku, postel nebo zkuste vzít touto alternativou prachovky místa na skříních nebo za nábytkem. Chuchvalce prachu se lehce přilepí na mokrý kus látky a vy už nebudete muset dále vdechovat částečky prachu, které se víří z těchto špatně dostupných míst.

Zdroj: TakProsto

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]