Zabydli se v Libni – nové byty Praha 8 se začínají prodávat

Libeň bývala díky svému členitému terénu pokládána za nejromantičtější pražské předměstí. K Praze byla připojena již na začátku 20. století, v roce 1901. Než se Libeň dočkala své zástavby, tvořily ji jenom statky, vinice a několik zemědělských usedlostí. Známé jsou především Balabenka, Palmovka, Pekařka, Kundratka, Mazanka, Rokoska, Hercovka, Vlachovka a další. Je proto příjemné, že se zde i nyní staví nejen velké bytové komplexy, ale i komornější vilové bydlení.

Mnozí mají Libeň vžitou jako dělnickou čtvrť. Je to však především čtvrť s bohatou historií, které nechybí svérázný genius loci. Dolní Libeň byla od 16. století židovským městem s vlastním statutem. S Libní se pojí též jméno slavného spisovatele Bohumila Hrabala, který zde prožil velkou část svého života. Na území Libně došlo během Druhé světové války i k významné historické události. Právě zde byl 25. března 1945 spáchán atentát na Reinharda Heydricha. To je jen skutečně velice stručný výtah z historie Libně.

Dnes už Libeň statut dělnické čtvrti ztratila. Probíhá zde rozsáhlá revitalizace. Po roku 1989 zanikla většina továren, ve čtvrti vyrostlo obrovské množství kanceláří a též obytných budov. Bydlení v Libni patří mezi nejžádanější. Nabízí hezké prostředí plné zeleně, s dokonalou občanskou vybaveností a s perfektní dopravní dostupnosti.

TIP: Byty Libeň – podívejte se novou možnost bydlení v Libni

Užijte si bydlení v Libni s nádechem noblesy

Moderní bydlení, které respektuje prostředí Libně, to je novostavba Villa Střížkovská. Nádherné vzdušné bydlení nabízí byty se zeleným benefitem. Součástí bytů jsou totiž předzahrádky, zasklené balkony i zimní zahrady. Byty ve vile budou mít k dispozici i soukromou zahradu za vilou v zajímavě upraveném svažitém terénu. Dispozice bytů jsou 2+kk, 3+kk a 4+kk. Vila nabízí tři nadzemní podlaží se čtvrtým předsunutým. Součástí bytů jsou rovněž garáže.

Bydlení ve vile kombinuje komorní bydlení s pouhými 12 byty se skvělým prostředím ideálním pro rodiny, lidi se zájmem o sportovní vyžití, ale i o poklidné bydlení s nádherným výhledem na Prahu. Nové byty Praha 8 se již prodávají. Kolaudace je plánována na konec roku 2022.