Záchod není odpadkový koš. Tyto věci do něj rozhodně nikdy nesplachujte, jinak vás čeká pohroma

Fotografie: Unsplash

Problémy s toaletou se objevují v domácnostech poměrně často a jsou hodně nepříjemné. Podívejte se, co do záchodu neházet, abyste se tak vyhnuli katastrofě.

Do záchodové mísy hází lidé věci, které tam nepatří, aniž by o tom vůbec měli tušení. Nejvíce je tomu například u osob, které se často odličují nebo používají vlhčené ubrousky. Tyhle a mnoho dalších věcí totiž můžou záchod při spláchnutí ucpat takovým způsobem, že v důsledku nepomůže již žádný saponát. V tomto článku si tak nyní můžete přečíst o věcech, které by rozhodně nikdy neměly být vhozeny do záchodu!

Tyto věci opravdu nikdy do záchodu nevházejte

Vlhčené ubrousky. Do záchodu rozhodně nevhazujte vlhčené ubrousky a to ani v případě, že je jsou na jejich obalu označené jako takové, které lze bezpečně spláchnout. I ty totiž mohou kanalizační systém ucpat do takové míry, že dlouhodobě poškodí celé zařízení.

Hygienické vložky a tampony. U tampónů a vložek je většinou informace o tom, že nikdy nesmí skončit v záchodové míse, uvedená na obalu. Pokud jste si ale této informace ani tak nevšimli, nyní mějte na paměti, že tampony a hygienické vložky zvětšují ve vodě svůj objem a mohou se na určitém místě v trubce zaseknout.

Fotografie: Unsplash

Papírové ručníky. Ačkoliv jsou vyrobené z papíru, jsou o mnoho odolnější než samotný toaletní papír. Problém je v tom, že se nerozkládají dostatečně rychle na to, abyste je mohli spláchnout.

Kondomy. Stejně tak jako u vlhčených ubrousků vedou kondomy k problémům v kanalizačních systémech. Latexový materiál, ze kterého se kondom vyrábí, je odolný proti vodě a tlaku, takže se v toaletě na sto procent nerozpustí.

Fotografie: Unsplash

Ušní tyčinky. Ačkoliv se to nezdá a člověk si může myslet, že jsou ušní tyčinky dostatečně malé na to, aby je kanalizace bez problému zvládla, nenechte se zmást. Plastová část se totiž jen tak nerozloží a jejím spláchnutí akorát znečistíte kanalizaci.

Plenky. Ano, opravdu existují i tací, kteří splachují plenky do záchodu. Rozhodně to ale nikdy nezkoušejte, však už jen selský rozum musí lidem říkat, že jsou plenky na spláchnutí moc veliké.

Fotografie: Unsplash

Kočičí záchod. Ačkoliv se zdá logické hodit špinavou směs z kočičího záchodu do toalety, není to ten nejlepší nápad. Tento materiál by totiž neměl kvůli složitosti rozkladu přijít do styku s vodou. Jednoduše se nerozpustí a akorát to přispějete k šíření škodlivých bakterií v řekách.

Vlasy. Určitě se vám již někdy ucpal sprchový kout kvůli vypadaným vlasům. Nejinak to bude také u záchodu a proto je vyhazujte do běžné popelnice. Stejně jako v předchozích příkladech byste mohli ucpat kanalizaci.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]