Dokonale čistý záchod zajistí běžně dostupné věci z kuchyně

Mít čistý záchod, to je sen každé správné hospodyňky. Paradoxně k němu nevede cesta skrz chemii z obchodu, ale skrz to, co máte doma. Jaké věci je vhodné využít, aby vaše toaleta skvěle vypadala, aby zářila čistotou a aby také dokonale voněla? To si ukážeme. V tu chvíli zjistíte, že ten pravý čistit nemáte ani v koupelně, ani v technické místnosti, ale že se nachází u vás v kuchyni.

Co budete potřebovat?

Pokud chcete mít čistý záchod bez chemie, je třeba připravit si unikátní domácí čistič, na který budou potřeba tyto konkrétní ingredience:

  • 60 ml citronové šťávy
  • 160 g jedlé sody
  • 1 lžíci octa
  • 1 lžíci peroxidu vodíku
  • 20 kapek vonného oleje

Jdeme na přípravu

Máte všechny ingredience pohromadě? Pokud ano, máte jistotu, že budete mít i čistý záchod. Jenom je třeba připravit si čistič podle našeho návodu. Nejprve smíchejte jedlou sodu a šťávu z citronu. Potom v jiné nádobě smícháte ocet a peroxid vodíku. Vše začněte pomalu a opatrně mísit, jelikož může docházet k chemickým reakcím. Když pominou, přidáte do této směsi ještě éterický olej. Vůni můžete zvolit dle libosti.

Když máte směs hotovou, může z ní vytvořit buď malé kuličky, nebo ji můžete napěchovat i do malých formiček. Je to jenom na vás. Takto nechte směs schnout na teplém a dobře větraném místě alespoň 12 hodit. Potom máte hotovo. Takto připravené kuličky nebo tablety můžete uchovávat delší dobu. Nejlépe v hermeticky uzavřené krabičce, aby se k nim nedostala nežádoucí vlhkost.

Jak na použití?

Když máte čistič hotový, už vás špína v toaletě nerozhodí. Kdykoliv se objeví, spláchněte a potom do vody na dno toaletu hoďte jednu až dvě tyto kuličky. Nechte je rozpustit, počkejte pár desítek minut a pomocí štětky pár pohyby mísu vyčistěte. Zabere vám to pár minut a váš záchod bude stále dokonale čistý, s dokonalým leskem a hlavně bez nežádoucích bakterií.